برای فهمیدن این موضوع باید به معنی خود کلمه پروگرامر توجه داشته باشیم؛

پروگرام مترادف کلمه برنامه می باشد.

اما اگر بخواهیم به زبان ساده تر بگوییم، پروگرام کردن ترجمه زبانی به زبان دیگر می باشد.

مثلا حجم پاشش یک انژکتوری 160 سی سی می باشد، شما نمیتوانید به کامپیوتر خودرو دستور 160 سی سی سوخت را بدهید، چون زبان کامپیوتر باینری یا صفر و یک می باشد.

باید به زبان کامپیوتراین 160 سی سی را تعریف کنیم، پس وظیفه پروگرامر ترجمه کاری است که میخواهیم به زبان کامپیوتر تبدیل کنیم.

خواندن و نوشتن  انواع ای سی یو و یونیت ها از طریق سه پروتکل اساسی OBD(دیاگ) و ISP(کاتگ و جی تگ) و ZIFF میباشد.

  • برای خواندن و برنامه ریزی از طریق کاتگ(KTAG) نیازی به بازکردن قاب ایسیو نمیباشد و اتصال از طریق کانکتور ایسیو(طبق راهنمای کاربری) انجام میشود
  • برای خواندن و برنامه ریزی از طریق جی تگ(JTAG) قاب ایسیو باید باز شود و رشته سیم ها مستقیما(طبق راهنمای کاربری) روی بورد ایسیو متصل شوند.

گروه مهندسی مبتکران در زمینه نرم افزار و الکترونیک بر پایه مهندسی معکوس اقدام به تحقیقات نموده است.با قدمت ده ساله و بطور رسمی وارد حوزه خدمات الکترونیک خودرو شده و با هدف بومی سازی و توسعه فناوری در این بخش، شروع به طراحی و تولید تجهیزات سنجش و عیب یابی و ابزار های برنامه ریزی واحد کنترل خودرو نموده.

مجموعه سون با گردآوری و بهره گیری از متخصصان مجرب و تیمی حرفه ای در تلاش است با ارائه خدمات شایسته و همچنین عرضه محصولات با کیفیت ، به روز و منطبق با نیاز بازار ، بتواند ضمن رفع نیاز های مشتریان خویش گامی بردارد.

پروگرامر سون پروگ، یکی از تخصصی ترین دستگاه ها در پروگرامینگ می باشد که کارایی آن در زمینه برنامه ریزی یونیت های ایربگ، ABS، BSI، تعمیرات ایسیو خودروها (ایرانی- چینی خارجی)، اصلاح کیلومتر، ریمپ و چیپ تیونینگ می باشد.

*این پروگرامر قادر است انواع ایسیو های خودروهای ایرانی ،چینی ، هیوندایی و کیا (تا 2016) پروگرام کند.

این اینترفیس به لحاظ طراحی در نوع خود کم نظیر است و اکثر پروتکل هاي ارتباط خودرویی، برنامه ریزي میکروکنترلر ها و … را پشتیبانی می کند.

هشدار!! : این اینترفیس 18ماه گارانتی داشته و در صورت باز شدن جعبه و دستکاري غیر مجاز، شکستگی و یا نشت مایعات و … از گارانتی خارج می گردد.

دانلود لیست قیمت کامل سون پروگ به تاریخ اردیبهشت 1400

دستگاه سون پروگ با هزینه سخت افزار پایه 5،000،000 تومان در اختیار شما قرار می گیرد و شما با توجه به نیاز خود می توانید آپشن های مورد نظر خود را به دستگاه اضافه کنید!

پکیج ریمپ شامل:

سخت افزار خام—> 5،000،000

نرم افزار راه انداز برای سخت افزار خام به منظور پروگرامینگ انواع ایسیو خودرو های داخلی ، خارجی و چینی از طریق ISP و زیف —> 

نرم افزار پروگرامینگ برای خودرو های ایرانی از طریق اوبیدی ، isp و زیف —> 

نرم افزار پرو گرامینگ  برای خودرو های چینی از طریق اوبیدی ، isp و زیف —> 

نرم افزار پروگرامینگ برای خودرو های کیا و هیوندای از طریق اوبیدی ، isp و زیف —> 

نرم افزار ریمپ خودرو های ایرانی و چینی —> 

پکیج اصلاح کیلومتر شامل :

سخت افزار خام—> 5،000،000

نرم افزار راه انداز برای سخت افزار خام به منظور پروگرامینگ انواع ایسیو خودرو های داخلی ، خارجی و چینی  از طریق isp و زیف —> 

نرم افزار پروگرامینگ ایسیو خودرو های داخلی از طریق اوبیدی ، isp و زیف —> 

نرم افزار آیکون دیاگ 

نرم افزار M-Tool برای پروگرامر از طریق اوبیدی و ام باس خودرو های خارجی 

خواندن bsi خودرو های 206 از طریق پورت دیاگ 

پکیج فول سون پروگ شامل :

1-پروگرام از طریق پروتکل های اوبیدی ISP(جی تگ ،کاتگ ) ZIFF(آی سی ) انواع خودرو ها

2-پروگرامر خودرو های ایرانی ، چینی ، کیا و هیوندای

3-دیاگ خودرو های سایپا و ایران خودرو

4-آپشن ریمپ و تیونینگ خودروهای ایرانی ، چینی

5-پکیج ام تول برای اصلاح کیلومتر خودرو های خارجی از طریق پورت اوبیدی و ام باس.

6- پکیج اصلاح کیلومتر خودرو های ایرانی ، چینی ، کیا و هیوندای

قیمت پکیج کامل—> 13،500،000

یکی از مزیت های سون پروگ این است که شما تنها با یک تماس می توانید هر آپشن جدید و مورد نیاز خود را فعال سازی کنید.

یکی دیگر از مزیت های دستگاه سون پروگ قابلیت امنیتی بالا آن است که شما در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از مفقودی و یا سرقت دستگاه تنها با یک تماس می توانید دستگاه خود را غیر فعال کنید.

یکی از مهم ترین تفاوت های سون پروگ کیفیت ساخت بالای آن ، فعال سازی ، غیر فعال سازی ، حذف و یا اضافه آپشن ها تنها با یک تماس ، راحتی کار با آن ، پشتیبانی فعال و حذف بورد های اضافی مانند Tricore و GPT و انتقال آن ها به سخت افزار پایه می باشد.

یکی دیگر از مزیت های شرکت سون پروگ برگزاری دوره های رایگان کار با دستگاه و ریمپ مبتدی می باشد که علاوه بر آن بصورت فیلم همراه دستگاه خدمت شما تقدیم می شود.

تیم پشتیبان سون پروگ بصورت کاملا حرفه ای از ساعت 9 صبح الی 5 بعد از ظهر همه روزه به جز جمعه ها و ایام تعطیل در خدمت شما هستند.