رفتن به محتوا
تفاوت ریمپ ایسیو با آپدیت ایسیو چیست

تفاوت ریمپ ایسیو با آپدیت ایسیو خودرو چیست؟

هم ریمپ ایسیو و هم آپدیت نرم افزاری ایسیو، از زیر شاخه های برنامه نویسی اتومبیل می باشند. در ادامه به فاوت های ریمپ ایسیو و آپدیت آن میپردازیم.

تفاوت اصلی ریمپ ایسیو با آپدیت ایسیو چیست؟

  1. هدف از آپدیت، رفع نواقص و ضعف های بوجود آمده می باشد اما هدف از ریمپ افزایش شتاب و قدرت می باشد.
    آپدیت نرم افزاری این ضعف ها را برطرف می کند و زمانی که این مشکلات ها برطرف می شود، خود به خود شتاب ماشین هم بیشتر می گردد. اما در ریمپ تمرکز اصلی روی افزایش قدرت است.
  2. در ریمپ ایسیو امکان باطل شدن گارانتی وجود دارد، اما آپدیت به دلیل داشتن تاییدیه خود کمپانی، گارانتی اتومبیل را باطل نمی کند.
  3. پروسه زمانی ایی که هرآپدیت برای پیداکردن ایراد در نرم افزار، رفع ایراد، تست ها و در نهایت دریافت تاییدیه از شرکت تولید کننده باید سپری کند، حداقل 2 ماه می باشد. اما ریمپ ایسیو نهایتا دو د.
  4. آپدیت های نرم افزاری، بصورت ممتد و 6 ماهه برای خودروها از سمت کارخانه تولید کننده ارائه میگردد به منظور بالا نگه داشتن راندمان و رفع ایرادات احتمالی اما ریمپ فقط یکبار انجام میشود مگر بدلیل انجام ریمپ در سطح های دیگر و یا فعال سازی آپشن ها.
  5. ریمپ ایسیو غالبا برای خودروهای ایرانی می باشد ولی آپدیت مختص خودروهای چینی، کره ای و آلمانی می باشد.
در صورت تمایل برای دریافت کلیه خدمات ریمپ ایسیو انواع مختلف خودرو ها در مرکز نکست استپ اینجا کلیک کنید .

تفاوت ریمپ ایسیو با آپدیت ایسیو چیست؟

یک مثال برای تفاوت اصلی ریمپ و آپدیت ایسیو

به عنوان مثال خودرو ام وی ام ایکس 33 با موتور 2 لیتری 140 اسب بخار موتور قدرتمندی می باشد حتی در سرعت های بالا، و عکس العمل نسبتا خوبی دارد اما دارای ضعف هایی همچون تاخیرپدال گاز، شتاب ضعیف هنگام شروع حرکت، لختی زیاد در گیربکس و عملکرد ضعیف هنگام تعویض دنده می باشد.
آپدیت نرم افزاری این ضعف ها را برطرف می کند و زمانی که این ضعف ها برطرف می شود، خود به خود شتاب ماشین هم بیشتر می گردد، اما در ریمپ تمرکز اصلی روی افزایش قدرت است.

پیشنهاد مطالعه:برای دریافت خدمات مربوط به هدرز ، تقویت سیستم خروج دود ماشین اینجا کلیک کنید.

ریمپ چیست؟

در نگاه اجمالی کمپانی های تولید کننده خودرو، پارامترهای کامپیوتر را به دو دسته تقسیم میکند.
A- اصلی (برای تمامی مدلهای خودرو در کشور ثابت هستند) مثل: 1_فرهنگ رانندگی 2_دما و چگالی هوا 3_کیفت سوخت موجود 4_قوانین و محدودیت ها و…
B- فرعی (برای هر مدل ماشین با هرکاربری، متفاوت می باشند) مثل: 1_توربو یا اتمسفر بودن 2_حجم موتور 3_میزان هوای ورودی 4_زمان بندی جرقه و …
طبق توضیحات مجموعه نکست استپ، تمامی یونیت ها و ایسیو اتومبیل ها مطابق با کارایی سیستم خود، برای حداکثر راندمان با استاندارد های بین المللی برنامه ریزی (MAP) می شوند.

اصلی ترین نکته در ریمپ (ECU) چیست؟

علم ساخت خودرو در کشورهای اروپایی رو به پیشرفت بوده واز اهداف اصلی سازندگان آنها توان بیشتر با آلایندگی فوق العاده کمتر میباشد. طبق مطالب ذکر شده بالا، هنگامی که از استاندارد های بین المللی خودروها صحبت میکنیم یعنی تکنولوژی های پیشرفته مثل سیستمهای VCR، GDI، VANOS و… که باعث افزایش راندمان و کاهش آلایندگی میشوند.
اما متاسفانه تکنولوژی ساخت خودرو در ایران بدلیل نبود دانش فنی و ناکارآمد بودن مدیران بخش خودرویی با کم و کاستی های فراوانی مواجه میباشد که این کمبود سبب کیفیت بسیار پایین اتومبیل ها در قیاس اتومبیلهای اروپایی میگردد.
حتی دیده شده ایرانخودرو و سایپا برای دریافت استانداردهای آلایندگی جهانی، پیشرانه خودرو را ضعیف تر میکنند تا آلایندگی کمتر شده و بتوانند تاییدیه تولید را دریافت کنند.
این درحالی است که کمپانی، بجای پایین آوردن راندمان، باید تکنولوژی را بالاتر برده تا آلایندگی کاهش پیدا کند.
مثلا افرادی که تجربه رانندگی با 206 های مدل قدیمی و جدید را دارند، کاملا تفاوت سواری و راندمان بالای 206 های قدیمی تر را تایید میکنند.
البته جدیدا ایرانخودرو به این موضوع عکس العمل نه چندان مناسبی داده و موتور TU5 را پس از 20 سال، به TU5 پلاس تبدیل کرده با راندمانی بالاتر اما هنوز موتورهای TU5 قدیمی، سواری بهتری را ارائه میکردند.

پیشنهاد مطالعه: خدمات آپدیت موتور گیربکس در مجموعه نکست استپ

آپدیت چیست؟

آپدیت های نرم افزاری در خودروها به دلایل مختلفی انجام می شود.
این بروز رسانی ها به منظور رفع ایرادات بوجود آمده، اضافه کردن سیستم یا آپشن جدید، بهبود عملکرد خودرو، همسان سازی با شرایط موجود، محافظت دربرابر مشکلات بوجود آمده و… می باشد.
هنگامی که سازنده ای محصولی را طراحی میکند باید یک سری چارچوب های مهم در آن زمینه را رعایت کند، اعم از کیفیت، استاندارد، قیمت تمام شده و …
بوردهای الکترونیکی تولید شده در کشورهای خارجی مثل چین و کره، براساس شرایط و استانداردهای آن کشور طراحی و تولید میشوند.
به عنوان مثال خودرو SWM از چین با پاس کردن استانداردهای بین المللی، وارد ایران میگردد اما در ایران بخاطر وضعیت موجود (آب وهوا، بنزین بی کیفیت، فرهنگ رانندگی و…)، از عملکرد ماشین کاسته شده و حتی همین موضوع سبب بوجود آمدن ایرادات فنی میشود.
ایرادات فنی شامل تاخیر پدال گاز، شتاب ضعیف در ترافیک، لرزش در شروع حرکت، تعویض دنده بد موقع، ناک و والف موتور، مصرف سوخت بالا، اصطحلاک بالا و …
این ضعف ها در کشور چین وجود ندارد، به این دلیل که اطلاعات و استانداردهای این خودرو براساس استانداردهای جهانی یا کشورچین تنظیم و کالیبره می شود و واردات این خودرو به ایران باعث بوجود آمدن ضعف های زیادی در خودرو میگردد.

مزایا و معایب ریمپ ایسیو

مزایا و معایب ریمپ ایسیو

در این قسمت به توضیح مزایا و معایب ریمپ ایسیو می پردازیم. و شما می توانید در ادامه با آگاهی های به دست آورده متوجه شوید که آیا این کار برای شما مفید است یا خیر پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

مزایای ریمپ ایسیو:

ریمپ ایسیو به منظوربه منظور دست یابی به بهترین عملکرد و قدرت یک سیستم، در استانداردترین حالت ممکن انجام میشود و مزایای زیادی دارد مثل افزایش شتاب، رفع تاخیر پدال گاز، بهینه سازی مصرف سوخت، اصلاح دمای کارکرد موتور، رفع کوپ بین دنده ها، همسان سازی با بنزین های موجود و …

پیشنهاد مطالعه:انجام خدمات ریمپ با وایدبند نکست استپ

معایب ریمپ ایسیو:

ریمپ ایسیو یک کار کاملا تخصصی می باشد و متصدی ریمپ، علاوه بر داشتن دانش فنی بالا، نیازمند تجربه کافی در این زمینه می باشد.
شاید پروسه ریمپ استیج دو ایسیو یک هیوندای جنسیس کوپه، دو ساعت و اجرت امروز آن 3 میلیون باشد اما پشت همچنین توانایی ای، باید سالها تجربه درباره ی نرم افزار و سخت افزار باشد.
شما حتی اگر تعویض لنت ترمز اتومبیل خود را توسط یک فرد غیر متخصص انجام دهید قطعا به مشکل جدی برخواهید خورد.
پس اگر ریمپ توسط افراد غیر متخصص انجام شود، باعث ضررهای مالی سنگینی میشود.

مزایا و معایب آپدیت ایسیو

در این قسمت نیز به توضیح مزایا و معایب آپدیت ایسیو می پردازیم. و شما می توانید در ادامه با آگاهی های به دست آورده متوجه شوید که آیا آپدیت ایسیو برای شما لازم است یا خیر

مزایای آپدیت ایسیو:

آپدیت به منظور رفع ایرادات خاص نرم افزاری و هماهنگی بیشتر موتور و گیربکس انجام میگردد و مزایایی مثل رفع تاخیر پدال گاز در شروع حرکت، افزایش شتاب در سربالایی ها، همسان سازی با سوخت های کم کیفیت، تعویض دنده به موقع، رفع ضربه (تقه) گیربکس، معکوس کشیدن سریعتر و… دارد.
یکی از مزایای بسیار مثبت آپدیت این است که، هر چندماه یکبار میتوانید از آپدیت جدیدتر استفاده کنید و ماشین خود را همیشه در بهترین حالت خود نگه دارید.

معایب آپدیت ایسیو:

این کار معایب خاصی ندارد ولی اما بدلیل انگشت شمار بودن مراکز بروزرسانی، اشخاصی هستند که به اسم آپدیت، نرم افزارهای متفرقه استفاده میکنند و باعث آسیب جدی به سیستم های مختلف اتومبیل شما میشوند.

اکثرا بروز رسانی های نرم افزاری موتور و گیربکس، توسط نمایندگی و کمپانی ها انجام میشود.

اما مجموعه نکست استپ یکی از معدود برندهای خصوصی آپدیت نرم افزاری در ایران می باشد که با توجه به سابقه در همکاری با شرکت مدیران خودرو، کاسپین خودرو و کرمان موتور به منظور طراحی آپدیت های گیربکس و موتور، دسترسی به این آپدیت ها برای اکثر خودروهای موجود درایران، را دارا می باشد.

پس آپدیت را فقط مراکز بسیار محدود و خاصی در ایران انجام میدهند، پس حتما قبل از مراجعه اطلاعات کامل را از مرکز آپدیت، داشته باشید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.