یکی از نکاتی که هر کسی در هر زمینه ای از خدمات خودرو مشغول به فعالیت است و باید رعایت کند این است که قبل از هرگونه تعمیر و تغییری در خودرو، باید آنرا بررسی کرده و بصورت دقیق از میزان سلامت و عیوب سیستم ها مطلع باشد.

این نکته بسیار مهمی در مجموعه نکست استپ است و قبل از هر خدمات نرم افزاری و سخت افزاری، سیستم ها توسط تست جاده ای، دستگاه دیاگ و پروگرامرها بررسی شده و بعد از تایید سلامت خودرو توسط کارشناس نکست استپ، تغییرات برآن اعمال میگردد.

چند نمونه بازدید و بررسی توسط مجموعه نکست استپ

به عنوان مثال خودروی 207 مدل 98 با مجموعه تماس گرفته و از کپ و تاخیر پدال گاز اتومبیل خود ناراضی بوده و پس از مراجعه و بررسی کارشناسان نکست استپ، متوجه شدیم پدال گاز و دریچه گاز معیوب بوده و به همین پدال گاز اتومبیل عملکرد مناسبی نداشت.
مشکل این خودرو بصورت نرم افزاری برطرف نمیشد چون مشکل از سخت افزار اتومبیل بوده و حتما باید قطعه معیوب تعویض میشد.

مثال دیگر یکسری از خودروهای 206 و رانا های مدل 96 تا 98 با موتور TU5 و ایسیو بوش ME17.9.71، خطای احتراق ناقص و کوئل دارند و که چراغ چک نیز بصورت ممتد خاموش و روشن میگردد چه بسا کوئل، سیم کشی و ایسیو را نیز تعویض کنیم بازهم این خطا برطرف نشده و مشکل پابرجا است.

نکته دیگری که در اینجا وجود دارد، مشکل از سخت افزار و کوئل این خودرو نیست بلکه مشکل نرم افزاری داشته که باید با آپدیت و ریمپ تخصصی این مشکل برطرف بشود.

علت استفاده ازین دو مثال این است که قبل از هرگونه تغییرات در نرم افزار و سخت افزار، باید اول سرمنشا ضعف را با تست های مختلف پیدا کرده و در مرحله بعد تغییرات را اعمال کنیم.

یکی از مزایای خدمات در مجموعه نکست استپ این است که برای هر مشتری یک پنل کاربری جداگانه در صفحه روبه رو https://ns-car.com/signin ساخته می شود و هرخدمات نرم افزاری و سخت افزاری که انجام شود دراین لینک ثبت شده و اگر محصول یا خدمات جدیدی که مناسب آن فرد باشد به مجموعه اضافه شود، در پنل اختصاصی هرفرد قرار داده می شود و میتواند از آن باخبر باشد.