رفتن به محتوا
Dignity car ramp

آپدیت ریمپ خودروی دیگنیتی

در خودروی دیگنیتی از ایسیو DELPHI MT.62 استفاده شده که ریمپ این ایسیو نیازمند علم، تخصص و تجربه ی کافی میباشد، ریمپ خودروی دیگنیتی به طور کاملا تخصصی و کامل و به شکل کاملا نرم افزاری از طریق عملیات K-TAG و یا از طریق پورت دیاگ انجام میشود.

مجموعه ی ما انجام ریمپ ایسیو برای خودروهای خارجی را فقط در صورت ایجاد تغییرات سخت افزاری مثل نصب دان پایپ و یا تعویض شمع ها با نمونه تقویتی پیشنهاد میکند، در غیر این صورت برای خودرو های خارجی که از حالت استاندارد خارج نشدند، آپدیت موتور و گیربکس پیشنهاد میشود که در ادامه درباره آپدیت موتور و گیربکس خودروی دیگنیتی و تاثیرات این آپدیت صحبت میکنیم.

پیشنهاد مطالعه: جهت دریافت خدمات ریمپ ایسیو خودرو توسط گروه نکست استپ اینجا کلیک کنید.

آپدیت موتور و گیربکس دیگنیتی

آپدیت موتور و گیربکس دیگنیتی

مجموعه ی ما برای خودرو های خارجی، آپدیت موتور و گیربکس را پیشنهاد میکند، زیرا خودروهای خارجی (وارداتی یا تولیدات داخلی) که با کالیبره های آلایندگی جدید وارد بازار میشوند، نسبت به یک شرایط سوختی و جوی مشخص تنظیم شدند که پس از تولید و عرضه ی هر خودرو در کشورهای مختلف، شرکت تولید کننده به شکل دوره ای برای هر کشور آپدیت موتور و گیربکس مختص به آن کشور ارائه میدهد.

مجموعه ما یکی از پیشگامان در عرضه ی آپدیت موتور و گیربکس خودروهای خارجی موجود در ایران است که خوشبختانه در مجموعه ی ما آپدیت ایسیو موتور و گیربکس خودروی دیگنیتی به شکل کاملا تخصصی با دو سال ضمانت کتبی خدمت شما عزیزان ارائه میشود، در ادامه چند نمونه از ضعف های دیگنیتی قبل از آپدیت موتور و گیربکس را نام میبریم.

 • ایجاد پدیده ی ناک که به علت همسان نبودن مقدار تراکم این موتور با سوخت موجود در کشور ایجاد میشود و باعث کاهش طول عمر موتور میشود
 • کپ شدید پدال گاز که باعث افت کیفیت و لذت رانندگی میشود
 • مصرف سوخت بالا
 • شتاب اولیه و ثانویه ضعیف به علت کالیبره نبودن پارامتر های جرقه
 • کالیبره یورو 6 که باعث ایجاد افت گشتاور و حس کم توانی موتور میشود
 • حس ناهماهنگی موتور و گیربکس
 • عدم هماهنگی بین پدال گاز و دستور کامپیوتر گیربکس برای عملیات تعویض دنده
 • ضعف و تاخیر در عملیات معکوس کشی دنده ها
 • ناهماهنگی ضرایب گیربکس نسبت به گشتاور در دور موتورهای پایین
پیشنهاد مطالعه: انجام کلیه خدمات آپدیت گیربکس و موتور توسط گروه نکست استپ.

پس از انجام آپدیت موتور و گیربکس، تغییرات به حدی است که حس و کیفیت رانندگی را به طور چشمگیر تغییر میدهد. در ادامه درباره تغییرات پس از انجام آپدیت میگوییم.

 • همسان سازی کالیبراسیون یورو 6 با شرایط سوخت و جوی کشور
 • کاهش مصرف سوخت
 • رفع ناک موتور که باعث افزایش طول عمر موتور میشود
 • افزایش حساسیت پدال گاز و رفع کپ هنگام شتابگیری
 • افزایش توان و گشتاور که باعث بهبود شتاب اولیه و ثانویه میشود
 • همسان سازی پدال گاز و کامپیوتر موتور و گیربکس و تعویض دنده دقیق تر
 • همانگ سازی موتور و گیربکس
 • هماهنگی بهتر ضرایب گیربکس با گشتاور تولیدی موتور در دور موتورهای پایین
 • رفع تاخیر درعملیات معکوس کشی دنده ها

دیگنیتی (Fengon ix5)

معرفی و بررسی خودرو دیگنیتی (Fengon ix5)

دیگنیتی یکی از خودروهای پر فروش بهمن موتور که در واقع همان دانگ فنگ IX5 است. دیگنیتی از سال 1399 وارد بازار خودروی ایران شد و قبل از عرضه در بازار پیش فروش خیلی خوبی داشت، زیرا این خودرو اولین خودرو در سبک کراس اور کوپه چینی تولید داخل بود و ابعاد و اندازه ی این خودرو شخص را یاد خودروی بی ام و X6 می اندازد.

اما به طورکلی طراحی این خودرو شبیه به خودرو های آلمانی است مخصوصا در طراحی سپر جلو و جلو پنجره که به شکل واضحی شبیه به خودروهای مرسدس بنز است. خودروی دیگنیتی در دسته ی خودرو های کراس اور متوسط قرار میگیرد و سبک طراحی چراغ ها و خط های روی بدنه، ظاهری جذاب و اسپرت به این خودرو بخشیده. همچنین خودروی دیگنیتی از طراحی داخلی مدرن و زیبایی بهره مند است و حس رانندگی لاکچری ای را به راننده ارائه میدهد.

بهمن موتور خودروی دیگنیتی را در دو مدل پرایم و پرستیژ تولید کرده. مدل پرایم در واقع نمونه اولیه ی این خودرو بود که مجهز به موتور1.5 لیتری توربو با کد SFG15T و 148 اسب بخار قدرت و 220 نیوتن متر گشتاور و مصرف ترکیبی 7.3 لیتر در هر صد کیلومتر و گیربکس CVT است. همچنین محور محرکه این خودرو از نوع تک دیفرانسیل جلو است که برای این ابعاد و وزن بدنه و همچنین قیمت این خودرو، میتوان تک دیفرانسیل بودن این خودرو را به عنوان یک ضعف شمرد.

اما در پاییز 1401 با عرضه ی دیگنیتی پرستیژ و ایجاد تغییرات ظاهری و فنی، تحول زیادی در بازار این خودرو رخ داد. مدل پرستیژ با موتور 2 لیتری توربو با قدرت 228 اسب بخار و 355 نیوتن متر گشتاور عرضه شد که در زمان تولید این خودرو، قویترین خودروی تولید داخلی بود. همچنین در مدل پرستیژ از گیربکس 6 سرعته از نوع AT استفاده شده که نسبت به گیربکس CVT بازدهی خیلی بهتری را ارائه میدهد.

به طور کل مدل پرستیژ نسبت به مدل پرایم از لحاظ فنی یک سر و گردن بالاتر است که ارزش این مدل را نسبت به مدل قبلی به شدت بالا میبرد اما خب مصرف سوخت ترکیبی این خودرو در مدل پرستیژ در حدود یک لیتر بیشتر شده که نسبت به افزایش توان و گشتاور در این مدل یک امر منطقی است.

همچنین مدل پرستیژ از لحاظ ظاهری نیز در قسمت سپر جلو و عقب کمی تغییرات داشته که چهره ای اسپرت تر نسبت به مدل پرایم به این خودرو بخشیده. در واقع در مدل پرستیژ ضعف های مدل پرایم جبران شده که البته همچنان در این مدل ضعف تک دیفرانسیل بودن این خودرو نسبت به قیمتش دیده میشود.

 بررسی ویژگی های تیونینگ خودروی دیگنیتی

تیونینگ خودروی دیگنیتی

خودرو های چینی به علت ضعف کیفیت تولید قطعات شرکتی عموما پتانسیل بالایی برای تیونینگ ندارند اما راه های کم هزینه برای بهبود دارند. یکی از ضعف هایی که در اکثر خودرو های چینی دیده میشود، ضعف در کیفیت کاتالیزور این خودروهاست که دیگنیتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در خودرو های توربو قطعه کاتالیزور بعد از توربو و قبل از سیستم اگزوز قرار دارد.

کاتالیزور هایی که از کیفیت تولید پایینی برخوردارند، دارای دو ایراد اصلی هستند، مورد اول این که این کاتالیزور ها جریان دود را به راحتی از خود عبور نمی دهند و باعث افت جریان خروج دود و ایجاد فشار برگشتی به سمت توربین توربو میشوند و مورد دوم اینکه به علت دمای بالای احتراق و دمای خروج دود زیاد در این خودرو ها، طی مدت طولانی شبکه های کاتالیزور کیپ شده و دوباره باعث ایجاد فشار برگشتی و کاهش طول عمر توربو میشوند.

تنها راه رفع این ایراد، حذف کاتالیزور با نصب قطعه ی دان پایپ است. در رابطه با اطلاعات تکمیلی دان پایپ میتوانید به مقاله ی سیستم خروج دود مراجعه کنید. با نصب دان پایپ، دمای منیفولد دود و هوزینگ دود توربو به شکل چشمگیری کاهش میابد و همین باعث افزایش طول عمر توربو و کاهش ناک موتور و افزایش جریان خروج دود و در نتیجه افزایش چشمگیر توان و گشتاور خواهد شد.

پس از نصب دان پایپ، نوبت به تعویض شمع با نمونه ی خارجی اصلی با انتخاب کد حرارتی درست میرسد که باعث کاهش ایجاد احتراق ناقص Miss Fire و افزایش طول عمر کوئل میشود. شاید برای شما سوال شود که آیا با حذف کاتالیزور معاینه ی فنی به خودرو تعلق میگیرد یا خیر؟ یا این مورد که پس از نصب دان پایپ مصرف سوخت بالا میرود یا خیر؟

در رابطه به معاینه فنی، اگر خودروی شما پس از نصب دان پایپ از لحاظ تنظیم موتوری بدون ایراد باشد، پس از انجام ریمپ و تنظیم سوخت با شرایط جدید، آلایندگی خودرو با حالت فابریک تفاوتی نخواهد کرد و خودرو به راحتی آزمایش معاینه فنی را پاس خواهد کرد.

در رابطه با افزایش مصرف سوخت، چون با نصب این قطعه توان و گشتاور خودرو بیشتر میشود، نیاز کمتری به فشردن بیشتر پدال گاز برای رسیدن به شتاب مد نظر هست، پس به همین علت مصرف سوخت به مقدار جزئی کمتر میشود و بدیهی است که در صورت رانندگی با دور موتور های بالا و به شکل تخته گاز به مدت طولانی، مصرف سوخت در حدود 5 درصد افزایش یابد.

تحلیل نحوه مصرف سوخت و کارایی موتور

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

4 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  با آپدیت دیگنیتی مشکل شتاب ضعیف توی شروع حرکت برطرف میشه؟

  • سلام دوست خوبم
   بله
   مشکل اصلی ماشین شما بخاطر عدم هماهنگی موتور و گیربکس هستش
   که بعد از آپدیت موتور و گیربکس کامل برطرف میشه

 2. سلام وقت بخیر
  چجوری میتونم برای آپدیت دیگنیتی مراجعه کنم؟

  • سلام دوست عزیز
   لطفا تماس بگیرید


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *