رفتن به محتوا
Update-and-remap-Chery-X2

خدمات آپدیت و ریمپ چری X22 در نکست استپ

خودروی ام وی ام X22 با دو مدل ایسیو به اسم MAGNETI MARELLI و DELPHI MT22 در بازار عرضه شده است که از سری ایسیوهای گران قیمتی می باشند با حساسیت بسیار بالا.

آپدیت و ریمپ چری X22 نیازمند دانش و تجربه فراوانی میباشد که مجموعه ی ما با کادری حرفه ای قادر به ریمپ، آپدیت کامل موتور و گیربکس تمامی ایسیو و تیسیوهای MVM X22 می باشد و همچنین خدمات ریمپ ایسیو و آپدیت در مجموعه ی ما با دو سال ضمانت کتبی به شما عزیزان ارائه میگردد.

جهت دریافت خدمات ریمپ ایسیو خودرو های مختلف اینجا کلیک کنید .

ریمپ و تقویت x22 با ایسیو مگنتی مارلی

ایسیو مگنتی مارلی یکی از ایسیو های بسیار حساس در عملیات ریمپ و آپدیت است که برای پروسه ریمپ نیازمند پروگرامر، نرم افزار اورجینال و شخص حرفه ای در انجام این کار است که ایرادات این خودرو شامل:
1- شتاب اولیه ضعیف به علت وزن زیاد اتاق و کمبود گشتاور
2- موتور با استاندارد آلایندگی یورو 4.
3- دمای بالای موتور و ترکیدن رادیاتور.
4- ناک بسیار زیاد که به علت ضعف کیفیت بنزین های موجود در جایگاه های کشور و کالیبره یورو 4 ایجاد میشود.
5- لرزش موتور خودرو در حالت درجا مخصوصا هنگام کولر گیری به علت کالیبره نبودن نرم افزار ایسیو با شرایط آب و هوایی ایران است.
6- تاخیر دریچه گاز که باعث کاهش شتاب اولیه میشود
7- کوپ پدال گاز در سربالایی
8- تاخیر در تعویض دنده مخصوصا هنگام تخته گاز کردن و شتابگیری های ناگهانی
9- هوشمند نبودن عملکرد گیربکس نسبت به موتور

پس از انجام ریمپ و آپدیت گیربکس خودرو به شکل محسوس تغییر کرده و سواری نرم و راحت تری را تجربه خواهید کرد.

 تغییرات پس از ریمپ و آپدیت ایکس 22 چیست ؟

1- رفع تاخیر دریچه گاز که پس از ریمپ و آپدیت به طور چشمگیر تغییر خواهد کرد
2- رانندگی روان در حالت سرگاز
3- تعویض دنده به موقع و معکوس کشی سریع تر
4- افزایش توان و گشتاور که باعث رفع مشکل شتاب گیری میشود
5- رفع لرزش موتور در حالت درجا
6- رفع ناک و هماهنگ سازی ایسیو با سوخت موجود در کشور و در نتیجه افزایش طول عمر موتور
7- کاهش مصرف سوخت
8- کارکرد موتور در دمای پایینتر

مقایسه بین ریمپ ایکس 22 با ایسیو مگنتی مارلی

دلیل ترکیدن رادیاتور ایکس 22

یکی از مشکلات همیشگی ایکس 22 های معمولی دمای بالای موتور آن است. عدد دمای کارکرد فن دور کند 103 درجه و فن دور تند 113 درجه می باشد و عملا بازه کارکرد موتور ایکس 22 در دمای جوش است که این موضوع سبب ترکیدن رادیاتور ایکس 22 میشود.

یکی از کارهایی که بعد از آپدیت و ریمپ ایکس 22 در مجموعه ما انجام میگردد اصلاح دمای کارکرد فن و ترموستات برقی این خودرو می باشد یعنی دمای کارکرد فن موتور ایکس 22 به زیر 100 درجه میرسد که عملا با این کار سلامت رادیاتور خود را تضمین میکنید.

پیشنهاد مطالعه: خدمات آپدیت موتور و گیربکس آریزو 6 و 6 پرو

برخی از معایب ایکس ۲۲ پرو

موتور توربوشارژ نسبتا ضعیف: ایکس ۲۲ پرو به یک موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ با حداکثر قدرت ۹۸ اسب بخار و گشتاور ۱۵۰ نیوتن متر مجهز است. این موتور برای یک خودروی کراس‌اوور کامپکت مناسب است، اما در مقایسه با خودروهای هم‌رده خود کمی ضعیف‌تر است. در نتیجه، شتاب و چابکی ایکس ۲۲ پرو در حد انتظار نیست و ممکن است برای برخی از افراد آزاردهنده باشد.

سیستم تهویه دستی: ایکس ۲۲ پرو در نسخه‌های پایه خود به سیستم تهویه دستی مجهز است. این سیستم برای یک خودروی شهری مناسب است، اما برای یک خودروی کراس‌اوور که ممکن است در شرایط آب و هوایی مختلف مورد استفاده قرار گیرد، چندان مناسب نیست.

عملکرد ضعیف سیستم تعلیق در دفع ضربات: سیستم تعلیق ایکس ۲۲ پرو نسبتا خشک است و در نتیجه، ضربات وارد شده به جاده را به خوبی دفع نمی‌کند. این موضوع ممکن است برای سرنشینان عقب در سفرهای طولانی آزاردهنده باشد.

فضای محدود کابین: ایکس ۲۲ پرو یک کراس‌اوور کامپکت است و به همین دلیل، فضای کابین آن نسبتا محدود است. فضای پای سرنشینان عقب در این خودرو کمی کم است و ممکن است برای افراد قد بلند آزاردهنده باشد.

کیفیت ساخت متوسط: کیفیت ساخت ایکس ۲۲ پرو در حد متوسط است و ممکن است در برخی از قسمت‌ها شاهد ایرادات جزئی باشید.

آپدیت و ریمپ X22 با ایسیو دلفی MT-22

ایسیو دلفی MT-22 نسبت به ایسیو مگنتی مارلی در انجام عملیات ریمپ و آپدیت سریع تر است اما مانند مگنتی مارلی حساس و دقیق است که برای برنامه ریزی نیازمند سخت افزار اورجینال به همراه نرم افزار شرکت ام وی ام و شخص متخصص با دقت بالا در انجام این کار است.

پیش از ریمپ و آپدیت، این خودرو دارای ایرادات نرم افزاری زیادی است که در متن زیر به این موارد اشاره شده:

• کپ شدید پدال گاز که در ترافیک ها و حرکت اولیه بسیار آزار دهنده است.
• شتاب گیری بسیار ضعیف به علت کپ پدال گاز.
• مصرف سوخت بالا.
• کپ در هنگام عملیات دنده معکوس.
• ناک در دور موتور های پایین.
• دمای بالای کارکرد فن.
• خطای کاتالیزور به دلیل کیفیت پایین کاتالیست.

بررسی تغییرات آپدیت و ریمپ X22 با ایسیو دلفی MT-22

پس از انجام ریمپ و آپدیت گیربکس خودرو به شکل محسوس تغییر کرده و سواری نرم و راحت تری را تجربه خواهید کرد.

تغییرات پس از ریمپ و آپدیت چیست؟

 1.  افزایش شتاب اولیه و ثانویه
 2.  اصلاح دمای کارکرد فن و رفع ایراد ترکیدن رادیاتور
 3.  رفع کپ شدید پدال گاز که سهولت در هنگام رانندگی را در پی دارد
 4. رفع کپ هنگام معکوس کشی و شتابگیری های ناگهانی
 5.  هماهنگ سازی ایسیو با بنزین های موجود در کشور که باعث کاهش مصرف سوخت میشود
 6.  رفع ناک

آپدیت و ریمپ چری X22 چگونه انجام میشود ؟ و تغیرات پس از آپدیت چیست ؟

خدمات آپدیت و ریمپ X22 PRO

در خودروی X22 PRO فقط از یک مدل ایسیو DELPHI MT-62 استفاده شده. ساختار نرم افزاری و برنامه نویسی این ایسیو تا حدودی شبیه به ایسیو MT-22 است ولی نوع ریمپ و کالیبره این ایسیو با MT-22 کاملا متفاوت است.

ریمپ و آپدیت این خودرو در مجموعه نکست استپ به شکل کاملا حرفه ای با کادری مجرب و دو سال ضمانت و 72 ساعت مهلت تست به شما عزیزان ارائه میشود.

خودروی X22 PRO نیز مانند X22 پس از ریمپ و آپدیت موتور و گیربکس دچار تغییرات مثبت چشم گیری میشود. از ایرادات قبل از عملیات ریمپ و آپدیت میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

مزایای آپدیت و ریمپ چری X22 چیست ؟

• لرزش خودرو در حالت آیدل (دور درجا)
• لگ شدید توربو که باعث ضعف در شتاب اولیه میشود
• تاخیر بسیار زیاد و آزار دهنده ی پدال گاز
• ایراد نرم افزاری ایسیو که باعث خارج شدن توربو از مدار میشود
• مصرف سوخت زیاد
• ناک در حالت سرگاز

ایسیو MT-62 یکی از ایسیو هایی است که پس از ریمپ و آپدیت، تغییرات کاملا محسوس قابل درک است.

 تغییرات پس از ریمپ و آپدیت این خودرو

1- بهبود لگ توربو
2- رفع ایراد خارج شدن توربو از مدار که با آپدیت به طور کامل رفع میشود
3- رفع لرزش خودرو در دور درجا و هنگام کولر گیری
4- رفع تاخیر پدال گاز که باعث حرکت سریعتر و کم گاز تر از حالت ایستاده میشود
5- از بین رفتن ناک سرگاز
6- افزایش توان و گشتاور که باعث افزایش شتاب اولیه و ثانویه میشود
7- کاهش دمای کارکرد فن
8- کاهش مصرف سوخت و همسان سازی خودرو با بنزین و شرایط جوی کشور

پیشنهاد مطالعه: تراتل سیستم هوارسانی خودرو چیست ؟

 تغییرات پس از ریمپ و آپدیت این خودرو چیست ؟

رفع از کار افتادن توربو در ایکس 22 پرو

یکی از ایرادات شایع درX22 پرو، از کار افتادن توربو می باشد که این موضوع علت اصلی افت شدید توان و قدرت خودرو ایکس 22 پرو می شود و تنها راه حل رفع این موضوع آپدیت نرم افزاری نسل یک و دو می باشد.

دلیل از کار افتادن توربو در ایکس 22 پرو

معرفی خودروی MVM X22

خودروی ام وی ام X22 یکی از خودروهای کراس اور محبوب بازار است که در بازار جهانی به اسم چری تیگو 2 به فروش میرسد و بر اساس پلتفرم خودروی MVM 315 طراحی و تولید شده. خودروی X22 در دو مدل معمولی و اکسلنت اسپرت با دو نوع گیربکس دنده دستی و اتوماتیک عرضه شده.

پیشرانه ی استفاده شده در خودروی X22 یک موتور چهار سیلندر تنفس طبیعی 1.5 لیتری است که توان تولید 105 اسب بخار قدرت و 135 نیوتون متر گشتاور را دارد.

گیربکس های اتوماتیک استفاده شده در خودروی X22 از نوع AT معمولی بدون تیپ ترونیک با دو حالت L و 2 است. با در نظر گرفتن پیشرانه ی استفاده شده در این خودرو و نسبت توان به وزن این خودرو، نمیتوان از این خودرو انتظار زیادی از لحاظ شتابگیری داشت زیرا این خودرو برای مصارف داخل شهری با مصرف سوخت بهینه طراحی و تولید شده.

زبان طراحی چری را راحت میتوان در این خودرو دید. ظاهر جلوی این خودرو حالت تهاجمی و اسپرت دارد اما عقب این خودرو ظاهری ساده دارد که نوار کورومی که دو چراغ را به هم متصل کرده کمی از سادگی عقب خودرو کاسته است.

فلاپ های مشکی رنگ استفاده شده در اطراف خودرو باعث شده تا سبک طراحی این خودرو کاملا شبیه به خودرو های کراس اور باشد. ارتفاع این خودرو از سطح زمین نسبت به خودرو های کراس اور رقیب خود کمی بیشتر است و این موضوع کاملا در هنگام رانندگی حس خواهد شد.

اما نمیتوان به علت ارتفاع زیاد از این خودرو انتظار کاربری آفرود را داشت، زیرا سیستم تعلیق این خودرو کاملا برای مصارف شهری طراحی شده و حتی موتور این خودرو گشتاور مورد نیاز برای شیب های زیاد و سبک رانندگی پر فشار را ندارد.

از سواری این خودرو نمیتوان تعریف زیادی کرد. صندلی های نه چندان راحت و سیستم تعلیق نسبتا خشک باعث میشود سواری این خودرو خیلی نرم و دلنشین نباشد و در رانندگی های دراز مدت کمی باعث خستگی می شود.

اما این خودرو از فضای داخلی زیادی برخوردار است و همچنین فضای صندوق عقب 420 لیتری برای کسانی که از این خودرو بیشتر برای سفر استفاده میکنند بسیار مناسب است.

از سال 97 شرکت چری چند آپشن مثل سیستم کنترل پایداری (ESP)، سیستم کنترل هرزگردی (TC) و نشانگر فشار باد چرخ ها (TPMS) را به این خودرو افزود اما سیستم ESP این خودرو کمی ضعیف عمل می کند.

خودروی چری X22 PRO نیز کاملا بر پایه پلتفورم X22 طراحی شده. ظاهر جلوی خودروی X22 PRO شباهت زیادی به خودروی TIGGO 7 دارد اما ظاهر پشت خودرو تغییر چندانی نداشته.

در مدل PRO از یک پیشرانه 1 لیتری 3 سیلندر توربو استفاده شده. این موتور قابلیت تولید 210 اسب بخار قدرت و 150 نیوتون متر گشتاور را دارد.

خودروی X22 PRO فقط با یک مدل گیربکس CVT 9 سرعته تولید شده که به ادعای کمپانی باعث کاهش مصرف سوخت میشود و شتاب گیری بهتری را به عمل می آورد. همچنین این خودرو نسبت به نسل قبلی کمی از لحاظ دیزاین داخلی و فضای سرنشینان عقب پیشرفت داشته است.

پیشنهاد مطالعه: خدمات ریمپ تیبا 2 و1، کوئیک و ساینا

آیا آپدیت و ریمپ ایکس 22 سبب ابطال گارانتی میگردد؟

اگر این کار به صورت غیر اصولی انجام شود و قطعه ای سخت افزاری کم یا اضافی گردد، قطعا گارانتی باطل میگردد اما اگر این کار بصورت تخصصی و نرم افزاری انجام شود، گارانتی باطل نمیشود.

ریمپ ایسیو x22 گزینه مناسب تری برای ایکس 22 است یا آپدیت؟

در مجموعه نکست استپ هم ریمپ ایکس 22 انجام پذیر است و هم آپدیت موتور گیربکس ولی از نظر متخصصان ما آپدیت گزینه بسیار مناسبتری می باشد.

معایب ریمپ ایکس 22

اگر این کار به صورت غیر اصولی و غیر تخصصی انجام شود سبب آسیب های سنگین مالی و زمانی میگردد.

سه روش دیگر افزایش شتاب ایکس 22 بصورت استاندارد

1- استفاده از هدرز به منظور بهبود عملکرد خروجی موتور
2- استفاده از کیت مکش و کول باکس
3- استفاده از شمع های سوزنی اورجینال

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

18 دیدگاه

 1. سلام قربان یه سوال داشتم
  ماشینم توربوش از کار افتاده و نمایندگی بهم گفت که باید آپدیت بشه تا مشکل برطرف شه و بهم نوبت سه هفته دیگه برای آپدیت کردن دادن میخواستم بدونم میتونم به مجموعتون برای آپدیت مراجعه کنم؟

  • سلام دوست خوبم
   بله علت اصلی این مشکل نرم افزاریه و با آپدیت توی مجموعه ما برطرف میشه
   اما قبلش به نمایندگی مراجعه کنید تا از صحت کارکرد سخت افزار توربوتون، مطمئن باشید

  • سلام
   نمایشگر مرکزی کلا خاموش میشه و پیام قطع ارتباط باrrm میده
   باید کابل باطری رو جدا کنیم که درست بشه، راه حل دیگه ای داره؟

   • سلام دوست خوبم
    ماشین های ایکس 33، ایکس 22، تیگو7 پرو به وفور این مشکل رو دارن که فقط باید مانیتور تعویض بشه

 2. salam ba update moshkele larzesh motor x22 bartaraf mishe?

  • سلام بله این مشکل نرم افزاریه و با آپدیت برطرف میشه

 3. سلام با آپدیت میشه مشکل شتاب ضعیف توی سرعت هایی پایین ایکس 22 پرو رو برطرف کرد؟

  • سلام بله
   بصورت کاملا نرم افزاری و استاندارد برطرف میشه

 4. سلام و خسته نباشید. میخواستم تشکر کنم ازتون بابت آپدیت x22. ماشین از لحاظ شتاب خیلی بهتر شده و یک مقدار جزئی هم مصرف بنزینش کمتر شده. خدا برکت به کسب و کارتون بده 🙏

  • سلام دوست خوبم
   خواهش میکنم مرسی از اعتمادتون
   بزودی آپدیت های جدیدتر برای ماشینتون میاریم

   • سلام وقت بخیر برای x22pro mt دنده ای هم آپدیت جهت افزایش شتاب تو سربالایی دارین؟

    • سلام دوست عزیز
     بله آپدیت نسل 6 آپدیت ماشینتون موجوده که تاخیر پدال گازشم تا حد قابل توجهی برطرف میشه

 5. سلام ببخشید میخواستم ببینم چند در صد ماشین با ریمپ تغیر میکنه آخه واقعاً الان ماشین خیلی شتاب پاینی داره و تو سر بالایی ها کم میاره

  • سلام دوست عزیز وقت بخیر
   ایراد اصلی ماشین شما بصورت نرم افزاریه و میتونید با آپدیت مشکل رو بصورت کاملا تضمینی برطرف کنید

 6. سلام
  ببخشید ماشین من تو سر بالایی ها اصلاً جون نداره حرکت نمیکنه

  • سلام
   مشکل شما هم میتونه سخت افزاری باشه هم نرم افزاری
   اگر سخت افزاری نباشه، قطعا با نرم افزار و ریمپ قابل رفعه

 7. با سلام و احترام
  ایکس ۲۲ پرو دنده ای دارم تازه تحویل گرفتم چراغ دیلایت چپ روشن نمیشه و گاهی وقتا روشن خاموش میشه ایراد از چیه و آیا با آپدیت درست میشه؟یا بست باتری رو بردارم؟

  • سلام دوست خوبم
   خیر اون ایراد داره و باید به نمایندگی مراجعه کنید


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 6 =