رفتن به محتوا
ریمپ و آپدیت موتور و گیربکس لندمارک

آپدیت موتور و گیربکس خودرو لندمارک با آپدیت ایسیو و ریمپ لندمارک

در خودروی لندمارک از ایسیو دلفی مدل MT22.1 با کالیبراسیون یورو 4 استفاده شده که متاسفانه به علت کالیبراسیون یورو 4 دارای ضعف های نرم افزاری میباشد که میتوان با انجام ریمپ لندمارک و آپدیت موتور این ضعف ها را بر طرف نمود.

ضعف های نرم افزاری لندمارک در چیست ؟

 • ناک در حالت سرگاز و در دور موتور های پایین مخصوصا در سربالایی ها
 • مصرف سوخت بالا
 • تاخیر آزار دهنده ی پدال گاز
 • کپ هنگام تعویض دنده
 • دما بالای موتور
 • لرزش زیاد موتور در حالت کارکرد درجا
 • خطا های کاذب مربوط به سنسور اکسیژن دوم و کاتالیزور

پس از انجام آپدیت موتور و ریمپ لندمارک، با ایجاد تغییرات در پارامتر ها و جداول ایسیو، تمامی این ضعف ها رفع خواهد شد و کیفیت رانندگی با خودرو به شکل چشمگیری افزایش خواهد یافت.

فواید انجام ریمپ لندمارک و آپدیت موتور و گیربکس

 • هماهنگ سازی کالیبراسیون ایسیو با سوخت و شرایط آب و هوایی کشور
 • رفع تاخیر دریچه گاز که باعث راحت تر شدن عملیات کلاچ گیری میشود
 • کاهش مصرف سوخت
 • رفع کپ بین تعویض دنده ها
 • رفع ناک به علت کالیبراسیون یورو چهار که باعث افزایش طول عمر موتور خواهد شد
 • رفع ایراد لرزش موتور در حالت درجا
 • کاهش دمای کارکرد موتور
 • افزایش توان گشتاور بدون ایجاد فشار اضافی بر موتور
 • رفع خطا های کاذب مربوط به فرسودگی کاتالیزور و سنسور اکسیژن دوم

فواید انجام ریمپ و آپدیت موتور و گیربکس لندمارک چیست ؟

معایب ریمپ لندمارک

اگر ریمپ لندمارک توسط فردی ناشی و بی تجربه انجام شود میتواند معایبی با خود همراه داشته باشد. ریمپ لندمارک یک فرآیند پیچیده است که نیاز به دانش و تجربه کافی دارد. افراد ناشی ممکن است در هنگام ریمپ ایسیو، تنظیمات اشتباهی را اعمال کنند.

تفاوت آپدیت ایسیو و ریمپ چیست؟

در مجموعه ی ما برای خودرو های خارجی پیش از انجام ریمپ، آپدیت موتور پیشنهاد میشود. خودرو های خارجی دارای سیستم های برقی بروز و حساسی هستند به همین علت با انجام آپدیت های استاندارد که دارای تاییدیه ی شرکتی را دارا می باشند،

میتوان در استاندارد ترین حالت ضعف های نرم افزاری این خودروها را برطرف نمود. در نتیجه برای دستیابی به توان و گشتاور بیشتر در صورت درخواست مشتری میتوان عملیات ریمپ را انجام داد. همچنین تمامی خدمات انجام شده در مجموعه ی ما اعم از ریمپ و آپدیت، همراه با دو سال گارانتی کتبی خدمت شما عزیزان ارائه خواهد شد.

همچنین بخوانید : خدمات حرفه ای آپدیت گیربکس و ریمپ ایسیو خودرو

آیا ریمپ باعث آسیب به سیستم برقی یا فنی خودرو می شود؟

ریمپ هر خودرو باید طبق استاندارد با علم کامل بر سیستم های مختلف هر خودرو انجام شود، در غیر این صورت میتواند باعث ایجاد خسارت های سنگین موتوری طی طولانی مدت شود. خدمات ریمپ به شکل تخصصی در مجموعه ما توسط کادری حرفه ای و با تجربه همراه دو سال گارانتی خدمت شما عزیزان ارائه خواهد شد.

انجام تیونینگ خودروی لندمارک وی 7

اکثریت خودرو های چینی مثل خودروی لندمارک، پتانسیل بالایی برای تیونینگ موتوری ندارند اما میتوان با ایجاد تغییرات جزئی بازدهی موتور این خودرو را به شکل چشمگیر افزایش داد. در ادامه درباره راه های افزایش بازدهی این خودرو صحبت خواهیم کرد.

مراحل تیونینگ خودروی لندمارک وی 7 چیست ؟

کاتالیزور و هدرز برای تیونینگ

به علت ضعف در کیفیت تولید قطعات این خودرو ها مخصوصا کاتالیزور، بازدهی موتور این خودرو طی مدتی رفته رفته کاهش خواهد یافت که یکی از علت های اصلی این افت توان، فرسودگی و کیپ شدن شبکه های کاتالیزور است که پس از این اتفاق، با روشن شدن چراغ چک شاهد خطای سنسور اکسیژن دوم و خطای فرسودگی کاتالیزور هستیم که میتوان با خالی کردن کاتالیزور و یا جایگزینی کاتالیزور و منیفولد اگزوز با قطعه ی هدرز این افت بازدهی را جبران نمود.

همچنین نصب هدرز به علت کاهش فشار برگشتی در سیستم خروج دود و سهولت خروج دود پس از نصب، باعث کاهش دمای احتراق و در نتیجه افزایش طول عمر موتور خواهد شد.

نقش شمع در تیونینگ

شمع یکی از مهم ترین قطعات در تیونینگ برای دست یابی به بالاترین بازدهی است. پارامتر های انتخاب یک شمع خوب، آلیاژ استفاده شده در شمع و کد حرارتی شمع میباشد. در خودروی لند مارک از شمع پایه کوتاه استفاده شده که به علت بالا بودن دمای کارکرد موتور این خودرو و ناهمانگی ایسیو با بنزین کشور در حالت فابریک، شمع های خودرو دچار خرابی زودرس میشوند.

نشانه های خرابی شمع در خودرو های لندمارک، ناک زدن های متعدد در انواع شرایط رانندگی و دل زدن و ریب زدن خودرو در سربالایی هاست. برای رفع این ایراد باید از شمع های اصلی با کد حرارتی مناسب موتور این خودرو استفاده نمود تا در کنار رفع کامل ناک و کاهش احتمال میسفایر، به نهایت بازدهی موتور در ایمن ترین حالت دست یافت.

کیت مکش

یکی دیگر از راه های افزایش بازدهی موتور، نصب کیت های مکش هوا خنک (Cold Air Intake) است. کیت های مکش باعث سهولت تنفس موتور خودرو میشوند همچنین یک کیت مکش اصولی باید هوا را از نزدیکتر و خنک ترین ناحیه ی ممکن مکش کند. مسیر کوتاه باعث زودتر وارد شدن هوا به منیفولد هوا میشود و خنک بودن هوای ورودی باعث افزایش اکسیژن موجود در هوای ورودی میشود. همچنین یک کیت مکش خوب باید از یک فیلتر هوای تقویتی مناسب بهره مند باشد تا از ورود گرد و غبار و ریز ذرات هوا به داخل موتور جلوگیری کند.

ریمپ استیج 2

در نهایت پس از نصب قطعات گفته شده، میتوان سطح ریمپ ایسیو را از استیج 1 به استیج 2 ارتقا داد تا به نهایت بازدهی موتور و قطعات نصب شده، در ایده آل ترین حالت بدون ایجاد فشار اضافی بر موتور دست یافت.

آیا ریمپ یا آپدیت موتور و گیربکس باعث ابطال گارانتی خودرو خواهد شد؟

در مجموعه ی ما تمامی خدمات آپدیت و ریمپ ایسیو کاملا به صورت نرم افزاری از طریق پورت دیاگ (OBD2) انجام میشود و هیچ تغییرات سخت افزاری بابت ریمپ یا آپدیت خودرو انجام نخواهد شد. به همین علت دستگاه های نمایندگی قادر به تشخیص تغییرات نرم افزاری نخواهد بود و هیچ تاثیری در گارانتی خودرو نخواهد داشت.

 

پس از انجام ریمپ شاهد چه مقدار افزایش بازدهی خواهیم بود؟

پس از انجام ریمپ شاهد چه مقدار افزایش بازدهی خواهیم بود؟

همانطور که گفتیم، در مجموعه ی ما خدمات ریمپ در سه استیج مختلف انجام میشود که استیج 1 برای خودرو های کاملا فابریک، استیج 2 برای خودرو هایی که حداقل کاتالیزورشان حذف شده یا با هدرز جایگزین شده و استیج 3 برای خودروهایی است که دارای تغییرات اساسی موتوری مثل تغییر در تراکم موتور یا پروفایل میلسوپاپ دارند. اگر بخواهیم هر استیج از ریمپ را از لحاظ افزایش بازدهی بسنجیم، استیج یک 10 الی 15 درصد، استیج دو 15 الی 20 درصد و استیج سه 20 الی 25 درصد افزایش بازدهی خواهد داشت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =