رفتن به محتوا
خدمات ریمپ جک S5 و آپدیت گیربکس جک S5

خدمات ریمپ جک S5 و آپدیت گیربکس جک S5

خودروی جک S5 از لحاظ نرم افزاری دچار ایرادات جزئی میباشد که رفع این ایرادات باعث افزایش طول عمر موتور و افزایش کیفیت رانندگی خواهد شد. همچنین این خودرو از نظر نرم افزاری پتانسیل بالایی برای بهبود دارد که پس از انجام ریمپ ایسیو  و آپدیت موتور و گیربکس میتوان به نهایت بازدهی موتور، افزایش طول عمر موتور و افزایش کیفیت رانندگی دست یافت. در مجموعه ی ما خدمات ریمپ و آپدیت موتور و گیربکس جک S5 توسط کادری مجرب و با تجربه خدمت شما عزیزان با دو سال ضمانت کتبی ارائه میگردد.

تفاوت آپدیت و ریمپ جک S5 در چیست ؟

البته در خصوص خودرو های خارجی مجموعه ی ما آپدیت موتور و گیربکس را به جای ریمپ پیشنهاد میکند، زیرا در خودرو های خارجی از سیستم های برقی حساس استفاده شده و ریمپ این خودروها نیازمند علم کافی بر سیستم ها و مشخصات فنی و موتوری این خودروها دارد تا پس از ریمپ خودرو از حالت معمول کارکرد خود خارج نشود. ب

همین علت ریمپ این خودروها فقط در صورت ایجاد تغییرات سخت افزاری مثل نصب دان پایپ در خودرو های توربو یا تغییراتی در سیستم جرقه مثل نصب شمع های تقویتی پیشنهاد میکند، در غیر این صورت در حالتی که خودرو از حالت استاندارد خارج نشده آپدیت موتور و گیربکس کفایت کرده و پس از آپدیت شاهد تغییرات مثبت و رفع ضعف های نرم افزاری خواهید بود. در ادامه درباره ایرادات نرم افزاری این خودرو و تاثیرات آپدیت موتور و گیربکس صحبت خواهیم کرد.

همچنین بخوانید: خدمات ریمپ ایسیو خودرو

تفاوت آپدیت و ریمپ جک S5 چیست؟

ضعف های نرم افزاری جک S5 چیست ؟

 • تاخیر زیاد پدال گاز که باعث ضعف در شتاب اولیه و تاخیر در حرکت اولیه مخصوصا در سربالایی ها و ترافیک ها میشود.
 • ناک در حالت سرگاز به علت کالیبراسیون یورو 4 و عدم هماهنگی با سوخت و شرایط جوی کشور
 • لگ توربو که باعث حس کم توان بودن خودرو در دور موتور های پایین میشود
 • عملیات معکوس کشی ضعیف
 • عدم تطبیق ضرایب گیربکس با گراف گشتاور موتور که باعث ایجاد حس گیج بودن گیربکس میشود

پس از انجام آپدیت موتور و گیربکس تمامی این ایرادات به شکل کامل رفع خواهد شد و حس رانندگی خودرو به شکل محسوسی بهبود می یابد.

8 تغییر که پس از انجام آپدیت موتور و گیربکس ایجاد میشود چیست ؟

8 تغییر که پس از انجام ریمپ و آپدیت گیربکس جک S5 ایجاد می شود

 1. کاهش لگ توربو و شتاب گیری بهتر در دور موتورهای پایین
 2. افزایش توان و گشتاور بدون ایجاد فشار اضافی بر موتور
 3. کاهش تاخیر پدال گاز که باعث افزایش کیفیت رانندگی میشود
 4. افزایش شتاب اولیه و ثانویه
 5. رفع ناک سرگاز که باعث افزایش طول عمر موتور خواهد شد
 6. هماهنگ سازی کالیبراسیون ایسیو با سوخت و شرایط جوی موجود در کشور
 7. رفع تاخیر گیربکس در انجام عملیات دنده معکوس
 8. رفع حس گیج بودن گیربکس و تطبیق ضرایب گیربکس با موتور

آیا ریمپ یا آپدیت موتور و گیربکس باعث از بین رفتن گارانتی خودرو میشود؟

ریمپ یا آپدیت موتور و گیربکس به شکل کاملا نرم افزاری از طریق پورت دیاگ خودرو بدون هیچگونه تغییرات فیزیکی یا دستکاری ایسیو انجام میشود به همین علت عملیات ریمپ و آپدیت هیچگونه تاثیری در گارانتی خودرو نخواهد داشت. همچنین آپدیت های انجام شده در مجموعه ما با تائیدیه شرکت ما در انجام خواهد شد.

آیا ریمپ یا آپدیت موتور و گیربکس باعث از بین رفتن گارانتی خودرو میشود؟

آیا ریمپ باعث ایجاد فشار اضافی یا ضرر به سیستم های برقی یا موتور خودرو میشود؟

اگر ریمپ توسط اشخاص غیر حرفه ای و کم تجربه در خصوص ریمپ خودرو انجام شود، ممکن است با تغییرات اشتباه در برخی از پارامتر ها باعث اعمال فشار اضافی بر موتور و ایجاد هزینه سنگین طی مدت طولانی شود. اما اگر ریمپ خودرو توسط اشخاص با تجربه و دارای علم کافی در خصوص ریمپ خودرو و اطلاعات کافی در رابطه با مشخصات فنی هر خودرو انجام شود، میتواند باعث افزایش طول عمر موتور و افزایش توان بدون ایجاد فشار اضافی بر موتور شود.

مزایا ریمپ جک S5 چیست؟

ریمپ یا کالیبراسیون ایسیو یک فرایند نرم افزاری است که با تغییر تنظیمات ECU (واحد کنترل موتور) می توان عملکرد موتور را بهبود بخشید. ریمپ جک S5 نیز می تواند مزایای زیر را برای این خودرو به همراه داشته باشد:

 • افزایش توان و گشتاور: ریمپ جک S5 می تواند توان موتور را تا 10 درصد و گشتاور را تا 15 درصد افزایش دهد. این امر باعث شتابگیری سریعتر و پرقدرت تر خودرو می شود.
 • کاهش مصرف سوخت: ریمپ جک S5 می تواند مصرف سوخت را تا 5 درصد کاهش دهد. این امر به دلیل بهبود نسبت سوخت به هوا و کاهش اصطکاک در موتور است.
 • رفع مشکلات فنی: ریمپ جک S5 می تواند برخی از مشکلات فنی این خودرو را برطرف کند. به عنوان مثال، ریمپ می تواند تاخیر گیربکس اتوماتیک را کاهش دهد و یا صدای ناک موتور را برطرف کند.
 • حفظ سلامت موتور: ریمپ جک S5 می تواند با بهبود عملکرد موتور، به حفظ سلامت آن کمک کند. به عنوان مثال، ریمپ می تواند دمای احتراق را کنترل کند و از خرابی واشر سرسیلندر جلوگیری کند.

معرفی خودرو جک  JAC S5

بررسی کامل جک  JAC s5 و خصوصیات ویژه آن

خودروی جک S5 از سال 1394 تا به امروز توسط شرکت کرمان موتور در بازار عرضه شده. پیش از عرضه این خودرو توسط کرمان موتور، وارد کردن خودروی چینی تیپ کراس اور، مخصوصا با گیربکس دنده دستی، تصمیمی پر ریسک به نظر میرسید اما کرمان خودرو پس از وارد کردن این خودرو توانست به خوبی مشتریان این خودرو را جذب کند.

متاسفانه مدل دنده دستی این خودرو در بازار زمان زیادی دوام نیاورد و کرمان خودرو پس از گذشت حدود یک سال مدلی جدید از این خودرو با گیربکس اتوماتیک و آپشن های بیشتر عرضه کرد که در واقع پس از عرضه این مدل، ضعف اصلی این خودرو یعنی دنده دستی بودن آن برطرف شد. در مدل اتوماتیک این خودرو که از سال 1395 عرضه شد از همان پیشرانه 2 لیتری توربو که در مدل اولیه استفاده شده بود استفاده شده.

اما گیربکس این خودرو از شش سرعته ی دستی به گیربکس شش سرعته ی اتوماتیک از نوع DCT (دو کلاچه) تغییر کرده بود که این تغییر با اضافه شدن آپشنهایی مثل استارت دکمه‌ای، ترمز پارک، سنسور باران، سنسور جلو، صندلی برقی راننده با امکان ذخیره سازی حالت های مختلف در مموری، گرمکن صندلی‌های جلو، ایربگ‌های جانبی جلو، تهویه اتومات و دوربین عقب همراه بود که باعث جذب بیشتر مشتریان این شرکت به سمت سمت این خودرو می شد.

پیشنهاد مطالعه: ریمپ و آپدیت گیربکس کلوت

همچنین در سال 99 کرمان موتور اقدام به ایجاد سه تغییر جزئی در این خودرو کرد که این تغییرات شامل تغییر تایر های خودرو از برند Giti به برند کویر تایر، اضافه شدن یک خروجی 12 ولت در داخل صندوق عقب و اضافه شدن کرنر لایت ( روشن شدن چراغ ها نسبت به جهت فرمان) بود.

این خودرو در مدل اتوماتیک از لحاظ عملکرد فنی شاهد افزایش حدود 30 نیوتن متر گشتاور به علت تغییر نوع گیربکس بود اما این افزایش گشتاور باعث افزایش شتاب این خودرو نیست و بالعکس شتاب این خودرو در مدل اتوماتیک در حدود یک ثانیه کند تر شده. اما مصرف سوخت این خودرو در هر دو مدل دستی و اتوماتیک یکی است و در حالت ترکیبی مصرف سوخت این خودرو به 7.7 لیتر در هر 100 کیلومتر میرسد که مصرف قابل قبولی محسوب میشود.

خودروی S5 از لحاظ طراحی داخلی و طراحی بدنه نسبت به کراس اور های دیگر عقب نیست و در یک سایز معقول و متعادل، ظاهری اسپرت و مدرن را به صاحب خودرو ارائه میدهد. همچنین صندلی های چرمی و ارگونومی داشبرد و قرارگیری کلید های روی داشبورد و فرمان، حس رانندگی با یک خودروی مدرن را به راننده ارائه میکند.

پس از گذشت چند سال از تولید و عرضه جک S5، شرکت کرمان موتور در اواسط سال 1400 فیس لیفتی از این خودرو را به بازار عرضه کرد. متاسفانه این فیس لیفت از جک S5 از لحاظ طراحی بدنه و طراحی داخلی تغییری جز سپر جلو، مه شکن های جلو و جلو پنجره نداشت. اما تغییر اصلی این خودرو در موتور این خودرو ایجاد شده.

درباره موتور جک S5

این خودرو از یک موتور 2 لیتری مجهز به توربو شارژ بهره میبرد که توانایی تولید 174 اسب بخار قدرت و 235 نیوتن متر گشتاور را دارد که این توان و گشتاور با گیربکس 6 دنده دستی برای این بدنه با وزن 1505 کیلوگرم باعث ایجاد شتاب صفر تا صد 10.8 ثانیه و نهایت سرعت 180 کیلومتر بر ساعت میشود که به هیچ عنوان حس کم توان بودن خودرو را به راننده نمیدهد و همین امر نقطه قوت این خودرو به شمار می آید.

در مدل جدید از یک موتور 1.5 لیتری توربو با سیستم سوخت رسانی پاشش مستقیم داخل محفظه احتراق (GDI) استفاده شده. شاید شنیدن این که حجم این موتور حدود 500 سی سی کاهش پیدا کرده کمی مشتریان این خودرو را دلسرد کند اما این موتور از لحاظ بازدهی از موتور مدل پیشین ضعیف تر نیست.

با این که این موتور کاهش 3 اسب بخاری از لحاظ توان نسبت به مدل پیشین داشته اما از لحاظ گشتاور افزایشی چشمگیر را شاهد هستیم و گشتاور تولیدی این موتور به 251 نیوتن متر میرسد که نسبت به موتور 2 لیتری توربوشارژ در مدل قبلی، 16 نیوتن متر افزایش گشتاور دارد.

همچنین بازه دور موتوری در حالت پیک توان و گشتاور در این موتور بسیار بیشتر است که باعث شتاب اولیه و ثانویه ی خیلی بهتر و همچنین حس رانندگی بهتر نسبت به مدل پیشین میشود. همچنین در این خودرو دو آپشن کروز کنترل و چراغ های دی لایت اضافه شده که در مدل قبلی جزو نقص های امکانات به حساب می آمد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

3 دیدگاه

 1. سلام روز بخیر
  جلالی هستم ماه پیش جک اس 5 آورده بودم که جای دیگه ریمپ شده و ماشین بهم ریخته بود که به شما مراجعه کردم و با آپدیت موتور و گیربکس علاوه بر اینکه ایراداش برطرف شد شتاب ماشین و تعویض دندم فوق العاده شد.
  تماس گرفتم برای تشکر ولی اشغال بودین…

 2. اگر با ریمپ، مشکل حل میشه، پس چرا خود نمایندگی این کار رو نمیکنه؟

  • سلام بستگی داره چه مشکلی باشه


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =