رفتن به محتوا
ریمپ 207 - مزایا و قیمت ریمپ ایسیو پژو ۲۰۷ در مرکز نکست استپ

کلیه خدمات ریمپ پژو 207 در نکست استپ

پژو 207 یکی از خودروهای محبوب میان مردم ایران می باشد که مدل فرانسه آن از سال 1389 تا 1392 وارد ایران شد ولی شرکت ایران خودرو از سال 1396 به دلیل تحریم ها، شروع به تولید نمونه 206 پلاس (207 ایرانیزه) کرد. خوشبختانه امروزه با ریمپ 207 می توان تا حد زیادی قابلیت های آن را افزایش داد. مرکز نکست استپ ارائه دهنده خدمات ریمپ ایسیو پژو 207 با گارانتی و ضمانت معتبر 2 ساله می باشد.

پیشنهاد مطالعه: ارائه دهنده کلیه خدمات ریمپ ایسیو در مرکز نکست استپ.

خدمات ریمپ ایسیو با نکست استپ

207 های فرانسوی تفاوت های ظاهری و باطنی زیادی با 207 های ایرانی دارند که ما در اینجا صرفا به تغییرات موتوری، سیستم ایسیو و سیم کشی می پردازیم. تغییرات در موتور شامل تغییرات نسبت تراکم موتور، آلیاژ سیلندر، دمای موتور و…
تغییرات در سیم کشی شامل اضافه شدن نودها و سیم کشی های جدید و تغییرات در ایسیو این خودرو که از اصلی ترین علت های تمایز این خودرو با 207 فرانسه می باشد.

ریمپ ایسیو پژو 207 چگونه انجام میشود؟

مدلهای فرانسه این خودرو با ایسیو بوش ME7.4.5 عرضه شد اما مدلهای ایرانیزه دارای ایسیوهای مختلفی می باشد اعم از ایسیوهای زیمنس کروز، ایزیو، غرب استیل (MAW)، EZU، بوش ME17.9.71 و کسنس(KESENSE) می باشد که هرکدام از این مدل ایسیوها یک سخت افزار و چند نرم افزار(با کالیبره های مختلف)دارند.
ایسیو تمامی مدل های 207 اعم از 207 فرانسه تا 207 ایرانیزه، سقف شیشه ای و MC قابلیت ریمپ ایسیو در 4 استیج و بصورت تخصصی در مجموعه نکست استپ دارند.

همچنین بخوانید: هزینه ریمپ تارا دنده ای و اتومات

معایب ریمپ پژو 207 چیست ؟

از ضعف های نرم افزاری در این مدل خودرو، میتوان به تاخیرپدال گاز، ناک زیاد در موتور، دمای بالا، شتاب ضعیف در شروع حرکت، مصرف زیاد سوخت، قدرت پایین در سربالایی ها، کپ دریچه گاز بین تعویض دنده ها، خطای احتراق ناقص و کاتالیزور، اشاره کرد که تمامی این ضعف ها بعد از ریمپ ایسیو تخصصی در مجموعه نکست استپ برطرف شده و رانندگی دلنشین تری را به وجود می آورد.

بررسی نکات مهم در ریمپ ایسیو پژو 207

پژو 207 یکی از خودروهای خاص در ریمپ می باشد و قبل از ریمپ ایسیو این ماشین باید به دو نکته بسیار مهم دقت کنیم تا به مشکل بر نخوریم. این موارد در مرکز خدمات نکست استپ تماما رعایت شده و به شما ضمانت انجام کار داده می شود.

انجام ریمپ 207 در مرکز نکست استپ

1 باید اطلاع کامل از ECU و دسته سیم آن داشته باشیم

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد، این خودرو بالغ بر 7 نوع ایسیو داشته که هر کدام، دسته سیم و طرزکار مجزای خود را دارد به این منظور باید به نحوه پروگرامینگ (خواندن و نوشتن) هر کدام از این ایسیوها مسلط بود و دقتی بالا داشت. برای مثال
ایسیو کروز نیاز به بکاپ گیری قبل از ریمپ از طریق OBD دارد.

یا ایسیو بوش ME17.9.71 قبل از ریمپ ایسیو نیاز به بکاپ گیری از طریق کاتگ (پین های کانکتور ایسیو) دارد، اگر بکاپ گیری قبل از ریمپ ایسیو انجام نشود، قطعا ایسیو به مشکل برخورده و قیمت ایسیو نو برای این ماشین به قیمت امروز 16 میلیون تومان می باشد.
یا ایسیو EZU که اگر قبل از ریمپ، کالیبره و از SOFTWARE NUMBER های ایسیو مطلع نباشیم، ماشین بعد از ریمپ روشن نمیشود و اگر هم روشن شود، بد کار کرده و کروز کنترل هم از کار می افتد.

2 هر خودرو را در استیج و سطح خود ریمپ کنیم

اگر خودرویی هیچ لوازم افترمارکتی نداشته باشد و متصدی ریمپ ایسیو، ریمپ های استیج بالاتر را روی ماشین مراجعه کننده اعمال کند، قطعا طول عمر مفید پایین تر آمده و موتور بزودی آسیب های سنگینی می بیند.
در نهایت قبل از مراجعه به مراکز مختلف ریمپ، حتما از تسلط و اشراف آن مجموعه در زمینه ریمپ 207 مطمئن شوید.

خودرو 207 پس از ریمپ چه تفاوتی با قبل از ریمپ دارد؟

خودرو 207 پس از ریمپ چه تفاوتی با قبل از ریمپ دارد؟

تمامی محصولات 207 احتیاج به ریمپ تخصصی دارند چون این خودرو به صورت ذاتی به منظور پاس کردن استاندارد آلایندگی، توسط کارخانه خودروساز، به لحاظ نرم افزاری محدود شده و راننده نیز این موضوع را بصورت کامل، ضعف های بوجود آمده مثل تاخیرپدال گاز، دمای بالای موتور، مصرف سوخت بالا، ناک و… را لمس میکند.

هنگامی که سازمان استاندارد آلایندگی جهانی چارچوبی را برای ساخت انجین (موتور) مقرر میکند، تمامی کمپانی های خودروساز موظف به رعایت هستند (نکته ای که وجود دارد این است که سیاست های سازمان استاندارد جهانی، روزبروز سخت گیرانه تر از قبل وضع می شود) و به همین منظور شرکت های خارجی مثل بنز، BMW، تویوتا و… همه روزه در حال بروزرسانی تکنولوژی های خود برای گرفتن قدرت مناسب و بیشتر، با مصرف پایین تر هستند.

اما در کشور ایران، به دلیل وجود مدیران نالایق در سیستم خودروسازی، تحریم ها، عدم استفاده از سیستم های بروز موتوری و عدم استفاده از دانشمندان طراح موتورهای احتراق داخلی در ساخت موتور، نتیجه این میشود که خود کمپانی برای پاس کردن استاندارد آلایندگی، مجبور به پایین آوردن راندمان موتور و (در نتیجه پایین آمدن آلایندگی ) شده تا بتوانند مجوز تولید را گرفته و به صورت انبوه تولیدات خود را ادامه دهند.

همچنین بخوانید: خدمات ریمپ پژو 206 در نکست استپ

یک مثال برای درک انجام ریمپ ایسیو 207

در مثال زیر براحتی می توانید درک کنید که چگونه شرکت، برای پایین آوردن آلایندگی، تا دور موتور 3 هزار، دریچه گاز را محدود کرده تا مصرف پایین تر باشد و در نتیجه راندمان نیز پایین است.

این نمودار، نحوه باز شدن دریچه گاز قبل و بعد از ریمپ را براساس دور موتور و بار موتور را نشان میدهد.

حوه باز شدن دریچه گاز قبل و بعد از ریمپ چگونه است ؟
نمودار آبی حالت کارخانه ای خود ماشین است که شرکت بدلیل پایین آوردن آلایندگی دریچه گاز را محدود کرده، پدال گاز باز می شود اما هوایی زیادی وارد موتور نمیشود و نسبت استوکیومتریک هم در این حالت 14.7:1 (نسبت سوخت به هوا حالت شتاب گیری ضعیف) می باشد و در نهایت راندمان موتور تا دور موتور 3000 پایین است.
نمودار سبز، حالت ریمپ ایسیو نکست استپ می باشد که هوای ورودی از زمانی که پدال گاز باز میشود، هوا نیز وارد موتور شده و راندمان موتور از دورهای پایین شروع شده و عملا دیگر تاخیر پدال گاز را حس نمی کنید.

حالت ریمپ استاندارد نیز باعث پایین آوردن مصرف سوخت نیز میشود به این دلیل که اصلا احتیاج به گاز دادن صد درصد زیاد پدال نیست برای شروع حرکت و با فشردن 10 درصدی و آرام پدال گاز، ماشین عکس العمل نشان داده و حرکت میکند.

تفاوت ریمپ ۲۰۷ اتومات و دستی چیست ؟

تفاوت اصلی ریمپ ۲۰۷ اتومات و دستی در نحوه عملکرد گیربکس است. گیربکس اتومات به صورت خودکار دنده ها را تعویض می کند، در حالی که گیربکس دستی توسط راننده تعویض می شود.

در ریمپ ۲۰۷ اتومات، تغییرات عمده ای در برنامه ریزی ECU (واحد کنترل موتور) انجام می شود. این تغییرات به منظور افزایش قدرت و گشتاور موتور انجام می شود. همچنین، ممکن است تغییراتی در نحوه عملکرد گیربکس اتومات نیز انجام شود. به عنوان مثال، می توان ضریب دنده ها را تغییر داد تا شتاب و کشش خودرو بهبود یابد.

در ریمپ ۲۰۷ دستی، تغییرات عمده ای در برنامه ریزی ECU و همچنین در سیستم اگزوز خودرو انجام می شود. این تغییرات به منظور افزایش قدرت و گشتاور موتور انجام می شود. همچنین، ممکن است تغییراتی در نحوه عملکرد گیربکس دستی نیز انجام شود. به عنوان مثال، می توان نسبت دنده ها را تغییر داد تا شتاب و کشش خودرو بهبود یابد.

آیا ریمپ ایسیو 207 ایمن است؟

تا زمانیکه ریمپ ایسیو پژو 207 در مراکز معتبر و تکیه بر دانش و تجربه انجام شده باشد کاملا ایمن بوده و باعث افزایش طول عمر مفید خودرو نیز می گردد، این قاعده برای تمامی ماشین های ایرانی صدق میکند.

خدمات ریمپ ایسیو با نکست استپ

هزینه ریمپ 207 چقدر می باشد؟

در مجموعه نکست استپ ریمپ ایسیو این مدل از خودرو، در چهار استیج (سطح) انجام پذیر می باشد.

 • استیج یک برای خودروهای کاملا شهری و خانوادگی
 • استیج دو برای خودروهای دارای هدرز و کیت مکش
 • استیج سه برای خودروهایی که دارای لوازم افتر مارکت اینترنال(مثل پیستون و میل لنگ … افترمارکت)
 • استیج چهار برای خودروهای توربویی که اتمسفر بوده اند و توسط خود راننده توربو میشوند

البته آپشن های دیگر نیز قابل فعال سازی در این خودرو می باشد. برای مثال : رفع خطای احتراق ناقص (MISS FIRE)، حذف خطای بازده کاتالیست، اصلاح دمای کارکرد موتور، کاتاف رگباری، هارد کاتاف، بک فایر، سوییچ مپ (دوآل مپ)، فعال سازی کروز کنترل و…
هزینه ریمپ 207

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

9 دیدگاه

 1. سلام
  آیا ماشین های صفر 207 هم احتیاج به ریمپ دارن؟

  • سلام دوست عزیز
   اتفاقا ماشین های صفر محدودیت های بیشتری نسبت به ماشین های قدیمی تر دارن
   و نیاز بیشتری به ریمپ تخصصی ایسیو دارن

 2. سلام. ۲۰۷ای ک گارانتی داره رو اگه ببریم سرویس های ادواری، و با اپدیت هایی ک گاها روی ایسیو انجام میدن، ریمت نمپره؟ و اگه بپره دوباره باید از اول انجامش داد؟ یا ک مثلا بکاپ خواهیم داشت ازش؟
  و اینکه tup+ هم میتونید ریمپ کنید؟

 3. سلام
  من ماشینو هروقت میخوام ریمپ کنم خیلی ها گفتن نکن ضرر داره واقعاً اینجوری هست یا بستگی به ماشین داره که اینو میگن؟

  • سلام دوست خوبم
   ریمپ هم دقیقا مثل تمامی کارای دیگه کیفیت خوب یا بد داره و اگر بد انجام بشه قطعا ماشین ب مشکل میخوره ولی اگر درست انجام بشه خیلی بهینه میشه
   شما باید جای مناسب و حرفه ای برای ریمپ ماشینتون پیدا کنید

 4. سلام
  207 tu3 هم نیاز به ریمپ دارد؟
  برای 207 مدل tu3 ریمپ کردن مناسب است؟ هزینه ها به چه صورت با 207 tu5 قیمت ها یکه هست؟
  در اصفهان نمایندگی دارین؟

  • بله نیاز زیادی به ریمپ داره چون هم کپ داره و دمای موتور بالاس
   هزینه ریمپ استیج یک در میاد 1100 که قابلتون رو نداره

 5. سلام وقت بخیر
  آیا ۲۰۷ های تیپ ۵ جدید که با ecu بوش 7.4.5 و دریچه گاز فلزی عرضه شدن رو هم ریمپ میکنید؟ چون اینها سیستم برقی اصلی ولی موتور ایرانیزه دارن

  • سلام دوست خوبم
   بله ریمپ میشه و بسیار عالی جواب میدن


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =