Skip to content
ریمپ رانا

ریمپ ایسیو رانا

ریمپ ایسیو رانا یک فناوری جدید در صنعت خودروسازی است که به وسیله آن، می‌توانید کارایی و عملکرد خودروی خود را بهبود بخشید. این فناوری با بهینه‌سازی تنظیمات موتور و سوخت، امکان بهره‌برداری از حداکثر قدرت موتور و کاهش مصرف سوخت را به شما می‌دهد. برای انجام ریمپ ایسیو رانا، از نرم‌افزارهای خاصی استفاده می‌شود که با تنظیم پارامترهای مربوط به سوخت و تنظیمات موتور، بهترین نتیجه را برای عملکرد خودروی شما به دست می‌آورند. ریمپ ایسیو رانا برای رانندگانی که به دنبال بهینه‌سازی عملکرد و کاهش مصرف سوخت خودروی خود هستند، بسیار مناسب است.

خدمات ریمپ ایسیو با نکست استپ

در مورد این خودرو، تعداد زیاد و عجیب ایسیوهای بکار رفته جلب توجه میکند. تا کنون 7 نوع ایسیو مختلف روی این خودرو نصب شده که مزایا و معایب هرکدام بجای خود باقی اند و ریمپ هرکدام با یکدیگر کاملا متفاوت است.

1- Continental Sim-2k روی مدل رانا EL

این مدل از ایسیو از کره اما به سفارش ایران خودرو برای رانا طراحی شده که به زیمنس کروز کنتیننتال معروف است. (SIM 2K 34-VR) ریمپ این ایسیو نتیجه بسیار خوب و رضایت بخشی را بدنبال دارد و سلامت و کارکرد موتور خودروی رانا را میتواند ارتقا دهد.

2- Crouse Sim-2k روی مدل رانا LX یورو 2 و یورو 4

این ایسیو در واقع نسخه ایرانی زیمنس SIM 2K 34-VR میباشد که دلیل تولید آن تحریم ها بوده است.

3- مدل Easy U2.5 – 2.8

این ایسیو از آن مدلهایی است که به ریمپ بسیار خوب جواب میدهد چرا که این ایسیو در مدل هایی از رانا وجود دارد که دریچه گاز برقی دارند و این دریچه گاز برقی باعث تاخیر در پدال گاز میشود که این مشکل با ریمپ کاملا قابل حل است.

ریمپ رانا

4- ایسیو بوش ME17.9.71

این نوع ایسیو از پیچیده ترین انواع ایسیوهای استفاده شده در ایران خودرو میباشد. این ایسیو دارای پردازشگر SAK TC 1724 با یک رمز عبور 16 رقمی میباشد و ریمپ آن بروز ترین تجهیزات و پروگرامر های اورجینال را لازم دارد. در مجموعه نکست استپ از طریق PIN OUT ایسیو و بدون باز کردن، ریمپ بطور تخصصی و مطمئن انجام میگیرد.

5- ایسیو SSAT

این ایسیو یک نوع چینی از انواع ایسیو ها میباشد و ریمپ کردن آن یک پروسه سخت است. با وجود دریچه گاز سیمی اما مشکل تاخیر زیاد در گاز خوردن وجود دارد. ریمپ این نوع ایسیو نیاز به نرم افزارها و پروگرامرهای پیشرفته دارد.

6- ایسیو غرب استیل یا MAW

ضعیف ترین نوع ایسیو در رانا همین ایسیو میباشد. بدلیل ضعف ساختاری و الگوریتم های کنترلی، ریمپ این ایسیو بسیار سخت و حساس است. برای ریمپ این ایسیو جداول و الگوریتم های کنترلی را در نرم افزار وینولز متفاوت از بقیه ایسیوها باید تفکیک کرد.

7- ایسیو EZU برای رانا پلاس و رانا پلاس پانوراما

یکی از بهترین ایسیوها برای ریمپ، ایسیو EZU است که با شماره های مختلف، کالیبره شده است و برای خودروهای با استاندارد آلایندگی یورو 4 و یورو5 می باشد.

پیشنهاد مطالعه: خدمات ریمپ جنسیس

مزایای ریمپ ایسیو رانا

 • افزایش قدرت و گشتاور موتور
 • افزایش شتاب در شروع حرکت
 • رفع کپ بین تعویض دنده ها
 •  کاهش مصرف سوخت
 •  رفع تاخیر پدال گاز
 •  رفع عدم کشش خودرو در سربالاییها
 • کاهش تاثیر کولر برافت توان شدید
 •  تطابق با بنزین های کم کیفیت داخل کشور
 •  اصلاح دمای فن موتور
 •  رفع صدای ناک و والف
 •  رفع ایراد احترق ناقص
 •  رفع ایراد خطای بازدهی کاتالیست
 •  رفع خطای سنسوراکسیژن دوم

مزایای ریمپ ایسیو رانا

معایب ریمپ ایسیو رانا

ریمپ کردن خودروی رانا به علت وجود ایسیوهای مختلف یک فرایند کاملا تخصصی بوده و متصدی ریمپ میبایست بطور کامل بر تمامی اطالاعات خودرو مسلط بوده تا خسارت های جبران ناپذیری را بوجود نیاورد زیرا در غیر این صورت به عنوان مثال با تغییر مکان خودرو در آب و هوای شمال یا جنوب کشور، خودرو با تغییر فشار هوا دچار مشکل میشود و خودرو گاز نمیخورد و چراغ چک روشن میشود که درنتیجه موتور خاموش میشود، پس میباست حتما در مراکز معتبر و مخصوص، ریمپ خودروی خود را انجام دهید.

خودروی رانا پس از ریمپ چه تفاوتی با قبل از ریمپ دارد؟

 • افزایش شتاب
 • افزایش قدرت و گشتاور موتور
 • کاهش دمای بالای موتور خودرو و اصلاح دمای فن در دور تند و کند مخصوصا در خودروهای جدید
 • کم شدن تاثیر کولر بر افت توان خودرو و رفع تمایل خودرو به خاموش شدن در سربالایی
 • رفع کپ و تاخیر دریچه گاز
 • رفع کپ بین تعویض دنده ها
 • رفع ایراد سنسور اکسیژن دوم
 • رفع خطای احتراق ناقص
 • رفع خطای بازدهی کاتالیست

آیا ریمپ ایسیو رانا ایمن است؟

⦁ قبل از انجام ریمپ، سلامت موتور بررسی میگردد.
⦁ هر ریمپ در مجموعه نکست استپ با دو سال گارانتی کتبی انجام میشود.
⦁ هر ریمپ، قبل از ارائه به مشتری تست جاده ای میشود.

هزینه ریمپ رانا و قیمت ریمپ رانا پلاس چقدر است؟

قیمت ریمپ در انواع ایسیو های این خودرو متفاوت میباشد.

هزینه ریمپ رانا هزینه ریمپ رانا پلاس

پیشنهاد مطالعه: آپدیت موتور و گیربکس خودروی SWM

آیا رانا در استیج های مختلف ریمپ میشود؟

ریمپ رانا در 3 استیج مختلف با توجه به نیازسنجی انجام میگیرد که مدت زمان انجام کار یک ساعت میباشد.

 • ریمپ استیج یک برای خودروهای شهری
 • ریمپ استیج دو بر اساس لوازم افترمارکت همچون هدرز و کیت مکش هوا
 • ریمپ استیج سه برای مسابقات، درگ، رالی، دریفت و سوخت های خاص

آیا آپشن های هارد کاتاف و بک فایر بر روی رانا فعال میشود؟

بله در ایسیوهای رانا انواع آپشنهایی مثل بک فایر، هارد کاتاف و پاپ اند بنگ قابل فعال شدن می باشد.
نکته: البته این تغییرات برای خودروهایی می باشد که حداقل کیت هدرز داشته باشند.

چرا ریمپ رانا در مجموعه نکست استپ؟

مجموعه نکست استپ خدمات ریمپ خودروی شما را تا 2 سال گارانتی تضمین میکند و این مجموعه کادری متخصص و مجرب دارای مدارک بین المللی داشته و سابقه ای از سال 1393 دارد. این مجموعه خدمات ریمپ ایسیوی خودروی شما را با جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاهها به طور کاملا حرفه ای انجام میدهد.
لازم به ذکر است مدت زمان انجام هر ریمپ، نیم ساعت میباشد.
علاوه بر آن مشاوره با متخصصان خدمات ریمپ ایسیو در این مجموعه کاملا رایگان بوده و شما میتوانید با تماس با شماره های داخل سایت در مورد ریمپ و آپدیت خودروهای خود از مشاوره رایگان بهره ببرید.

شناخت خودرو رانا

پس از عرضه موفقیت آمیز پژو 206 صندوقدار در اواخر دهه 80 شمسی، پروژه تولید یک مدل ارزان قیمت و اقتصادی با هدف جایگزینی پیکان، در دستور کار مدیران ایران خودرو قرار گرفت. ماحصل این کار در سال 1391 نمونه ارزان سازی شده 206 صندوقدار با نام رانا که در واقع یک فیس لیفت اقتصادی بود.
ارزان سازی های صورت گرفته در رانا به قیمت کاهش کیفیت آن تمام شد و به همین دلیل از اواخر 1392 تیپ LX آن به بازار آمد. ایران خودرو از آذر ماه 1394 گارانتی رانا را از 2 سال (40 هزار کیلومتر) به 3 سال (50 هزار کیلومتر) افزایش داد تا بلکه رضایت خریداران از این فرانسوی ایرانیزه شده بیشتر شود.

آشنایی با موتور و گیربکس رانا پلاس پانوراما

آشنایی با موتور خودرو رانا پلاس LX و EL

قرار بر این بود که خودروی رانا با حداقل سه موتور 4 سیلندر، شامل موتور TU5 JP4 ایرانیزه با قدرت 105 اسب بخار 1/6 لیتری و یک موتور 1/4 لیتری با قدرت 95 اسب بخار و یک موتور 1/7 لیتری با سوخت CNG عرضه شود.

خودروی رانا در حال حاضر با موتورTU5 عرضه میگردد که این موتور 4 سیلندر 16 سوپاپ توانایی ایجاد قدرتی معادل 108 اسب بخار و تولید گشتاور 142 نیوتن متر را دارد. این نوع موتور علاوه بر قدرت و شتاب خوب، مصرف سوخت این خودرو را نیز کمتر کرده است. رانا با وزن 1109 کیلوگرمی خود، حداکثر سرعتی معادل 189 کیلومتر بر سرعت داشته و صفر تا صدی معادل 12 ثانیه دارد. بطور کلی از حیث فنی این خودرو تفاوت چندانی با پژو 206 SD ندارد.

پیشنهاد مطالعه: آپدیت موتور و گیربکس چری تیگو 7

آشنایی با موتور خودرو رانا پلاس LX و EL

آشنایی با موتور و گیربکس رانا پلاس پانوراما

موتور TU5P(تیوفایو پلاس) نسخه تقویت شده TU5و دارای 113 اسب بخار قدرت و 144 نیوتن متر گشتاور است که در مقایسه با TU5 به فناوری CVVT یا همان زمان بندی متغیر سوپاپ‌ها مجهز است و علاوه بر بهبود میزان آلایندگی، قدرت و گشتاور آن نیز افزایش پیدا کرده است.
گیربکس رانا پلاس سقف شیشه‌ای، اولین گیربکس۶ سرعته منوآل تولید شده در کشور ایران است هرچه تعداد دنده ها در یک گیربکس افزایش پیدا کند قابلیت‌های جدیدی در اختیار راننده می‌گذارد، دنده ششم در گیربکس جدید ایران خودرو، وظیفه پایین نگه داشتن دور موتور (RPM) ، کاهش مصرف سوخت و کاهش فشار روی موتور در سرعت‌های بالا و در نتیجه افزایش عمر پیشرانه را بر عهده دارد.

نکات مثبت خودرو رانا

نکات مثبت خودرو رانا

⦁ برخورداری از پیشرانه کم استهلاک
⦁ فراوانی قطعات یدکی

نکات منفی خودرو رانا

 • کابین کوچک با فضای محدود
 • ایرادات مونتاژی مختلف
 • سواری خشک
 • بی کیفیت بودن گیربکس
 • مشکلات برقی
 • تعدد زیاد ایسیو

ضعف های خودرو رانا

این خودرو دارای ضعف های گسترده برقی میباشد همچون سوختن بیش از حد فیوزهای داخل اتاق، از کار افتادن شیشه بالابر ها ، خطاهای سیمکشی، خطای کویل و احتراق ناقص.
ضعف بعدی بی کیفیت بودن گیربکس رانا است که بطور کامل داخلی سازی شده است.
ضعف دیگر این خودرو ، بروز ایرادات خیلی زیاد در ایسیو میباشد. رانا در ابتدا با ایسیو کانتینانتال وارد بازار شد اما به علت تحریم، شرکت های قطعه ساز با همکاری ایران خودرو، مدل های مختلفی از ایسیو را روی این خودرو نصب کردند. در ادامه انواع ایسیوهای بسته شده روی رانا را توضیح میدهیم.

آیا ریمپ رانا باعث ابطال گارانتی میشود؟

آیا ریمپ رانا باعث ابطال گارانتی میشود؟

خیر، زیرا هیچگونه تغییری روی ایسیو خودرو اعمال نمیشود و از راه پورت OBD یا دیاگ اطلاعات ایسیو بدون باز شدن ایسیو و یا تعویض قطعه سخت افزاری و از طریق نرم افزار، ریمپ خودرو صورت میگیرد.

آیا ریمپ برای خودرو ضرر دارد؟

اگر این کار توسط افراد مبتدی و نا آشنا با ایسیو های جدید، با دستگاه های متفرقه انجام شود، به موتور آسیب زده و خسارت های سنگینی نیز در پی دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :