رفتن به محتوا
ریمپ ایسیو و آپدیت موتور و گیربکس خودرو چانگان

ریمپ ایسیو و آپدیت موتور و گیربکس خودرو چانگان

ریمپ ایسیو و آپدیت موتور و گیربکس خودرو چانگان بهترین و کم هزینه ترین کار برای تنظیم ECU و تقویت موتور این خودرو می باشد و کمک چشمگیری به بهبود عملکرد قدرت موتور خودروی شما خواهد کرد. دلیلی اصلی برای آپدیت کردن این خودرو، دریافت راندمان بیشتر با توجه به سوخت داخل کشور میباشد.
شرکت سازنده خودرو با توجه به شرایط، محدودیت هایی برای چانگان قرار میدهد که این محدودیت را با کمک آپدیت میتوان بهبود بخشید .

پیشنهاد مطالعه: خدمات ریمپ ایسیو خودرو در مجموعه نکست استپ

آپدیت موتور و گیربکس نیز به تغییرات نرم‌افزاری در موتور و گیربکس اشاره دارد. با این کار، می‌توانید سرعت و دقت تغییرات دنده و عملکرد کلی خودرو را بهبود بخشید. با توجه به اینکه گیربکس از عناصر اساسی خودرو است، بهبود عملکرد آن می‌تواند به طور قابل توجهی تجربه رانندگی شما را بهبود بخشد.

لیست عناوین محتوا

بررسی ایسیو چانگان CS35

ایسیو چانگان CS35 در نمونه های وارداتی از نوع Bosch ME17 با میکرو Tricore میباشد که نوعی پیشرفته از انواع ایسیوها میباشد ولی در عین حال ریمپ این ایسیو کاری زمان بر و سخت تر میباشد.
در نمونه های داخلی خودروی چانگان، ایسیو از نوع Bosch ME 7/8/8 و میکرو ST10F275 میباشد که میکرو آنها قفل است. بطور کلی، ریمپ ایسیو چانگان CS35 دشوار است و دلیل آن قفل بودن میکرو ایسیوهای Bosch ME7 در اکثر مواقع است.

پیشنهاد مطالعه: خدمات آپدیت موتور و گیربکس در مرکز نکست استپ

ریمپ ایسیو چانگان چگونه انجام میشود

معرفی ایسیو چانگان ایدو

آپدیت ایسیو چانگان ایدو از نوع دلفی MT22/1U می باشد که پروگرامینگ این ایسیو از طریق OBD باید با دقت کامل انجام شود به این دلیل که اگر به هر دلیلی ایسیو با مشکل مواجه شود، جی تگ این ایسیو کاری بسیار سخت و دشوار است و عملا باید با بریدن قاب پلاستیکی این ایسیو به بورد آن دسترسی پیدا کرد.

مشکلات خودرو چانگان CS35 و ایدو چیست ؟

 • کشش متوسط در سربالایی ها
 • ساختار قدیمی جعبه دنده و گیربکس
 • قدرت ضعیف موتور
 • استفاده از متریال نامرغوب در کابین
 • فضای کم در صندوق عقب
 • خدمات پس از فروش ضعیف

مزایای آپدیت چانگان چیست ؟

مزایای آپدیت موتور چانگان CS35 و ایدو چیست؟

 • کاهش مصرف بنزین
 • رفع تاخیر پدال گاز و کپ
 • افزایش شتاب
 • افزایش قدرت موتور و گشتاور بین 8 تا 10 درصد بسته به نوع ایسیو بکار رفته
 • رفع ایرادات روشن شدن چراغ چک، سنسور اکسیژن و سنسور میل سوپاپ
 • کاهش تاثیر کولر بر توان خودرو
 • غلبه بر چوب شدن ترمز
 • رفع ناک و صدای والف در شروع حرکت
 • رفع عدم کشش خودرو در سربالایی ها
 • همسان سازی با سوخت های بی کیفیت در ایران

معایب گیربکس چانگان در چیست ؟

گیربکس چانگان یکی از معایب این خودرو محسوب می شود. گیربکس چانگان از نوع CVT است. گیربکس CVT دارای مزایایی مانند تعویض دنده های نرم و پیوسته، کاهش مصرف سوخت و افزایش شتاب است. با این حال، گیربکس CVT دارای معایبی نیز است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • سروصدای زیاد: یکی از رایج ترین انتقادات و گلایه‌های صاحبان خودروهای مجهز به گیربکس CVT از جمله چانگان، سروصدای زیاد آن است.
 • نبود هیجان در رانندگی: گیربکس CVT به دلیل تعویض دنده های نرم و پیوسته، هیجان رانندگی را کاهش می دهد.
 • ساعت گیربکس: یکی از مشکلات رایج گیربکس CVT، خرابی ساعت گیربکس است. ساعت گیربکس وظیفه کنترل عملکرد گیربکس را بر عهده دارد. خرابی ساعت گیربکس می تواند باعث مشکلات جدی در گیربکس شود.
 • توربین: توربین گیربکس CVT نیز یکی از قطعات حساس این گیربکس است. خرابی توربین گیربکس می تواند باعث مشکلات جدی در گیربکس شود.
 • فیلتر روغن گیربکس: فیلتر روغن گیربکس CVT نیز باید به طور منظم تعویض شود. عدم تعویض فیلتر روغن گیربکس می تواند باعث کاهش عمر گیربکس شود.

علاوه بر موارد ذکر شده، گیربکس چانگان به دلیل پیچیدگی و قطعات گران قیمت، هزینه بالایی برای تعمیر دارد.

4 مزیت آپدیت گیربکس چانگان CS35 و ایدو چیست؟

 1. تعویض دنده به موقع تر
 2. تعویض دنده نرم و سرعت بیشتر در معکوس دادن
 3. عملکرد هوشمندتر بین موتور و گیربکس
 4. کاهش استهلاک گیربکس

این خودرو از موتور 4 سیلندر 6/1 لیتری با 126 اسب بخار خروجی استفاده میکند. البته یک موتور 5/1 لیتری توربو با قدرت 175 اسب بخار نیز برای این خودرو وجود دارد که در ایران مدل 6/1 لیتری BLUECORE تولید میشد. برای انتقال نیرو هم گیربکس های 5 سرعته دستی یا 4 سرعته خودکار ساخت آی سین ژاپن که گیربکس های تویوتا را میسازد وجود دارند.

معایب ریمپ ایسیو و آپدیت موتور و گیربکس خودرو چانگان چیست ؟

از معایب آپدیت میتوان این موضوع را ذکر کرد که اگر به دست افراد بی تجربه انجام گیرد خرابی خودرو را میتواند به همراه داشته باشد. به عنوان مثال اگر سوخت به صورت غیر اصولی تغییر کند، خرابی پیستون و افزایش دمای موتور را بدنبال دارد.

همچنین بدون در نظر گرفتن استانداردها توسط افراد بی تجربه و غیر متخصص، اقدام به افزایش جرقه زنی کنند و عواقبی همچون شکستن پیستون یا ذوب شدن آن و نهایتا یاتاقان زدن خودرو را در پی داشته باشد.

آیا ریمپ بر جرقه زنی چانگان تاثیر گذار است؟

بله با اصلاح شدن مقادیر جدول جرقه زنی، افزایش راندمان و قدرت موتور نتیجه حاصل می باشد و این موجب افزایش اسب بخار خودرو میشود، ولی موضوع حائز اهمیت این است که باید وضعیت خودرو مورد بررسی قرار گرفته باشد و مشکلاتی نظیر شکستن پیستون و ذوب شدن و یاتاقان و ناک خودرو پیش نیاید.

پیشنهاد مطالعه: خدمات آپدیت هیوندای سانتافه در نکست استپ

انجام ریمپ ایسیو چانگان

تا چند اسب بخار به قدرت چانگان CS35 و ایدو پس از آپدیت افزوده میشود؟

با آپدیت کامپیوتر موتور و گیربکس چانگان و بهینه کردن برنامه های آن ، تغییر کاملا محسوسی در مصرف سوخت، پدال و دریچه گاز و غیره بوجود می آید که در نتیجه می توان توان موتور را تا مقداری حدود 8 اسب بخار افزایش داد و مشکلات حرکت اولیه و حرکت در سربالایی را رفع کنیم.

آیا آپدیت بر دریچه گاز چانگان تاثیر دارد؟

دریچه گاز چانگان CS35 و ایدو برقی می باشد، در نتیجه کنترل آن بر عهده ECU خودرو میباشد. با فشردن پدال گاز ، بدلیل تاخیر در باز شدن دریچه گاز، خودرو خیلی کند شتاب میگیرد.

با آپدیت این خودرو شما میتوانید تا حد زیاد و قابل توجهی از این تاخیر را برطرف کنید و عملا در حالت سرگاز شتاب مناسبی را تجربه کنید.

آیا آپدیت باعث ابطال گارانتی خودرو می گردد؟

خیر، آپدیت چانگان در مجموعه نکست استپ ، بصورت نرم افزاری انجام می گیرد و هیچ خللی در گارانتی خودروی شما بوجود نمی آید و با اصلاح برنامه ایسیو خودرو و ریمپ آن در این مجموعه ، استهلاک موتور کاسته شده و طول عمر خودرو افزایش میابد.

آیا آپدیت باعث ابطال گارانتی خودرو چانگان می گردد؟

ریمپ چانگان یا آپدیت چانگان؟

در مجموعه نکست استپ هم توانایی انجام ریمپ چانگان و هم توانایی انجام آپدیت چانگان وجود دارد اما از نظر متخصصین ما، آپدیت خیلی مناسبتر برای این خودرو می باشد.

آیا تقویت و تیونینگ چانگان بصورت سخت افزاری امکان پذیر می باشد؟

بله شما میتوانید با استفاده از کیت هدرز و کیت مکش استاندارد، قدرت موتور خودرو را بصورت استاندارد و با کمترین زمان تغییر دهید اما در نظر داشته باشید که این کیت ها علاوه بر بالا بردن راندمان، صدای موتور را نیز کمی زیادتر میکند.
نکته: بعد از نصب هدرز و یا کاتالیزور مودیفای، چانگان نیازمند آپدیت و ریمپ مجدد می گردد.

آیا ریمپ چانگان CS35 در استیج های مختلف نیز انجام پذیر می باشد؟

بله، ریمپ چانگان در سه استیج متفاوت بر اساس نوع نیاز صورت میگیرد:

 1. ریمپ استیج یک که در واقع بیشترین استیج درخواستی ریمپ بوده و برای استفاده اقتصادی در شهر همراه با شتاب و کشش بالا خودرو میباشد.
 2. ریمپ استیج دو برای خودروهایی که دارای لوازم افتر مارکت همچون هدرز و کیت مکش هوا هستند.
 3. ریمپ استیج سه برای شرکت در مسابقات، دریفت، درگ ، رالی و سوخت های خاص

آیا آپشن هارد کاتاف و بک فایر بر روی چانگان CS35 فعال میشود؟

بله، اما این کار اصلا برای خودروهای چینی پیشنهاد نمیشود.
آپشن بک فایر طبیعی خودروی چانگان با استفاده از لوازم افترمارکت مثل هدرز و کیت مکش قابل فعال شدن میباشد.

پیشنهاد مطالعه: ارائه خدمات مربوط به هدرز ، تقویت سیستم خروج دود ماشین در مرکز نکست استپ

آیا آپشن هارد کاتاف و بک فایر بر روی چانگان CS35 فعال میشود؟

دلیل روشن شدن چراغ چک بعد از حذف کاتالیزور چانگان

در کارکرد های بالا، کاتالیزور چانگان از بین رفته و جایگزین کردن این قطعه با نوع یدکی آن، هم قیمت بالایی دارد و هم راندمان موتور افت میکند.
خیلی از صاحبین چانگان CS35 و مکانیک ها کاتالیزور را خالی میکنند و بعد از انجام این کار، چراغ چک بازدهی کالتالیست روشن میگردد که به منظور اصلاح و خاموش شدن چراغ چک، میتوانید به مجموعه نکست استپ مراجعه نمایید.

هزینه ریمپ چانگان و آپدیت آن به چه صورت می باشد؟

با توجه به هدف از آپدیت و تعداد پارامترهایی که قرار است تغییر کند و مشکلات پیشرانه، هزینه آپدیت این خودرو متغیر بوده و برای اطلاع از هزینه آپدیت وارد لینک تعرفه خدمات شوید یا از طریق شماره های داخل سایت با ما در تماس باشید.

هزینه آپدیت موتور و گیربکس خودرو چانگان

معرفی خودروی چانگان

چانگان CS35 برای اولین بار در نمایشگاه خودرو پکن 2012 به نمایش گذاشته شد و در همان سال روانه بازار شد. این کراس اوور در سال 1393 و بصورت تمام وارداتی توسط سایپا بدست مشتریان ایرانی رسید.

براساس تجربه، خودروسازان داخلی علاقه زیادی به حذف آپشن های خودروهای مونتاژی دارند ولی شرکت سایپا برای CS35 استثنا قائل شده و نه تنها آپشنی را نسبت به نمونه وارداتی حذف نکرده بلکه چند مورد را هم اضافه کرده است. این خودرو در دو نمونه با گیربکس های دستی و اتوماتیک در بازار عرضه میشود.

چانگان CS35 از یک پیشرانه 4 سیلندر تنفس طبیعی به حجم 1.6 لیتر نیرویی معادل 113 اسب بخار قدرت و 160 نیوتن متر گشتاور دریافت میکند. این نیرو بواسطه جعبه دنده 4 سرعته اتوماتیک راهی چرخ های جلو میشود. صفر تا صد این خودرو 15 ثانیه بوده و بیشینه سرعت و میانگین مصرف سوخت ترکیبی آن به ترتیب معادل 180 کیلومتر بر ساعت و 2/7 لیتر در هر 100 کیلومتر عنوان شده است.

خدمات آپدیت و ریمپ چانگان در مجموعه نکست استپ

در مجموعه نکست استپ متخصصانی با رزومه ای درخشان و دارای مدارک و سوابق بین المللی و تجاربی نزدیک به یک دهه در زمینه خدمات تخصصی الکترونیکی خودرو گردهم آمده اند، تا بروزترین و مطمعن ترین خدمات را به شما مشتریان عزیز ارائه نمایند.همچنین خدمات آپدیت چانگان در مرکز نکست استپ با 2 سال گارانتی و ضمانت انجام می شود.
این مجموعه خدمات آپدیت ایسیو خودروی شما را با جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاهها به صورت کاملا حرفه ای انجام میدهد.
علاوه بر آن مشاوره با متخصصان خدمات آپدیت ایسیو در این مجموعه کاملا رایگان بوده و شما میتوانید با تماس با شماره های داخل سایت، در ارتباط با آپدیت انواع خودرو های خود مشاوره رایگان بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

3 دیدگاه

 1. سلام
  ماشین موقع حرکت جون نداره باید چیکار کنم

  • سلام
   اول چک کنید که مشکل سخت افزاری نباشه
   بعدش میتونید با آپدیت نرم افزاری این موضوع کاملا برطرف کنید

 2. سلام
  با آبدیت گیربکس سرعت تعوض دنده ها بیشتر میشه و اینکه دیگه ماشین موقع تعوض دنده نمیپره؟؟


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 8 =