رفتن به محتوا
ریمپ جنسیس

خدمات ریمپ جنسیس در نکست استپ همراه با هزینه

ریمپ ایسیو جنسیس فرایندی است که تیونر با تغییر در پارامتر‌ها و جداول ای ‌سی‌ یو (مانند جداول سوخت، جداول جرقه، جداول گشتاور، مقدار هوای ورودی و…) میتواند بازدهی موتور خودرو را در ایمن ترین حالت به حداکثر خود رسانده و همچنین با تنظیم دقیق باعث افزایش طول عمر موتور خودرو و حس رانندگی بهتر و روانتر شود.

خودروی جنسیس ECU با برند دلفی (DELPHI) مدل 86MT با میکروکنترلر TRICORE استفاده میکند که ریمپ جنسیس در مجموعه ‌ی نکست استپ به صورت نرم‌افزاری به طور کامل و ایمن با دو سال ضمانت انجام میشود.

مشاهده ویدئو ریمپ جنسیس در مرکز نکست استپ

 

ریمپ جنسیس چگونه می باشد ؟

ریمپ ایسیو در تمامی ماشین ها از جمله جنسیس بصورت کاملا نرم افزاری می باشد و از طریق پورت دیاگ توسط پروگرامر های اورجینال مخصوص هیوندای جنسیس در کمتر از دو ساعت انجام میشود.

جهت دریافت خدمات ریمپ ایسیو مدل های متفاوت خودرو  در مرکز نکست استپ اینجا کلیک کنید .

ریمپ جنسیس چگونه می باشد ؟

معرفی مزایای ریمپ جنسیس در نکست استپ

از نمونه ضعف‌هایی که بعد از انجام ریمپ بهبود پیدا میکنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

به علت ناسازگاری ای ‌سی ‌یو این خودرو با شرایط جوی و سوخت ایران، موتور این خودرو دچار پدیده ناک میشود که گاهاً دیده شده که به علت ناک و رانندگی پر فشار به موتور آسیب‌های جدی مثل شکستن پیستون وارد میشود. مجموعه‌ی ما میتواند با انجام ریمپ اصولی و تنظیم پارامترها، پدیده‌ی ناک را به حداقل ‌ترین حالت ممکن برساند.

با ریمپ قابلیت افزایش حساسیت پدال گاز و رفع تاخیر نه چندان زیاد پدال گاز را خواهیم داشت. با افزایش حساسیت پدال گاز، رانندگی در حالت شهری با مقدار کمتری از فشردن پدال گاز صورت میگیرد که همین عمر باعث رانندگی راحت ‌تر و مصرف کمتر سوخت شود.
DTC OFF در موتورهای کیا و هیوندای دیده شده بخاطر نصب هدرز، فرسوده شدن کاتالیزور و بنزین های کم کیفیت، چراغ چک روشن و خطای بازدهی کاتالیزور فعال میگردد.

واژه ‌ی DTC در واقع مخفف شده‌ی (Diagnostic Trouble Code) یا همان کد خطا میباشد که میتواند شامل خطاهایی مانند خطای سنسور اکسیژن و خطای کاتالیزور هنگام حذف کردن کاتالیزور خودرو باشد.
این نوع خطاها کاذب می باشند و باعث بیهوده روشن ماندن چراغ چک موتور و اختلال در سیستم عملکردی خودرو میشوند که پس از ریمپ و اصلاح نرم افزاری، این کد‌های خطا پاک و دیگر چراغ چک بخاطر این خطاها روشن نخواهد ماند.
همچنین ما در صورت درخواست مشتری میتوانیم با ریمپ، گزینه‌هایی مانند تغییر محدوده‌ی کاتاف و اعمال بک فایر و پاپ اَند بنگ را برای شما انجام دهیم.

پیشنهاد مطالعه: آپدیت موتور و گیربکس خودرو چری تیگو 7

مزایای آپدیت گیربکس جنسیس و تاثیرات آن چیست ؟

در خودروی جنسیس از دو مدل گیربکس از برند ZF استفاده شده. مدل‌های قدیمی تر مجهز به گیربکس شش سرعته و مدل‌های جدیدتر(NEW FACE)، به گیربکس 8 سرعته مجهز شده‌اند.

به علت نوع ضرایب دنده در گیربکس و برنامه‌ی تی ‌سی ‌یو TCU گاها ماشین درعملیات دنده معکوس تاخیر داشته و اصطلاحاً خودرو برای چند لحظه حالت دنده مرده حرکت خواهد کرد.

سپس دنده معکوس انجام می شود که باعث افت شتاب و افزایش مصرف سوخت میشود. همکاران ما در نکست‌ استپ توانایی این را دارند که با تجربه و علم بر سیستم گیربکس و TCU این خودرو با انجام آپدیت نرم افزاری در کامپیوتر گیربکس، مشکل تاخیر در دنده معکوس و دنده مرده را بهبود و رفع کنند.

تیونینگ خودروی جنسیس چگونه است ؟

تیونینگ خودروی جنسیس چگونه است ؟

خودروی جنسیس در بازار جهانی یکی از خودرو‌های محبوب برای قشر ماشین باز بوده و در دنیای تیونینگ جایگاهی برای خود کسب کرده است.

تیونینگ این خودرو به دو صورت سخت ‌افزاری و نرم افزاری انجام میشود، از نمونه‌های اولیه برای تیونینگ سخت ‌افزاری این خودرو میتوان به نصب کیت اینتِیک (مکش)، کیت اگزوز و خالی کردن کاتالیزور و یا نصب هدرز اشاره نمود.

در استیج‌های بالاتر از تیونینگ سخت‌ افزاری جنسیس میتوان به تغییرات اساسی در موتور مثل پورت و پولیش (تغییرات شکل هندسی در کانال‌های ورود هوا و خروج دود در سرسیلندر)، تغییر در پروفایل میل سوپاپ، تغییر نسبت تراکم با انجام کف تراشی سرسیلندر یا نصب پیستون، نصب انواع کیت‌های توربو شارژر یا سوپر‌شارژر و… اشاره نمود.

بعد از تغییرات فیزیکی و سخت‌افزاری در این خودرو، نیاز به تیونینگ نرم‌افزاری یا همان ریمپ داریم زیرا بعد از تغییرات سخت‌افزاری و نصب قطعات تیونینگ، باید نرم‌افزار ‌ای ‌سی ‌یو این خودرو با قطعات نصب شده تنظیم و هماهنگ شود تا به بالاترین بازدهی از قطعات نصب شده دست پیدا کرد.

گاها صاحبان خودرو پس از انجام تیونینگ و نصب قطعات، با چشم پوشی از انجام ریمپ و همسان سازی برنامه ‌ECU با شرایط جدید موتور، باعث ایجاد خسارات سنگین به موتور خودروی خود می شوند چرا که بعد از ایجاد تغییرات در موتور، ای ‌سی ‌یو توان تشخیص این تغییرات را نخواهد داشت و این تغییرات باید با ریمپ روی ای ‌سی ‌یو اعمال شود تا به بالاترین حد از راندمان در حالت ایمن برسیم.

انجام ریمپ جنسیس روی دستگاه داینومتر (داینوتیون جنسیس)

دستگاه داینومتر، دستگاهی برای تشخیص مقدار توان و گشتاور یک خودرو میباشد. یکی از مطرح ‌ترین برند‌های داینو در جهان، برند داینو جت (DYNOJET) میباشد. یک تیونر با استفاده از دستگاه داینو، بعد از نصب و کالیبره‌ی خودرو با دستگاه داینو میتواند ریمپ خودرو را در ایمن ‌ترین حالت و با بالاترین بازدهی ممکن انجام دهد.

دستگاه داینو در واقع مثل یک شبیه‌ ساز عمل میکند که تیونر میتواند پس از هربار تغییر در پارامترها و جداول در ای ‌سی ‌یو از داینو مثل یک شبیه ‌ساز جاده استفاده کند با این تفاوت که پس از هر بار تست، تیونر میتواند بازخورد تغییرات انجام شده را به شکل گراف توان و گشتاور، به دقیق‌ ترین حالت از داده‌های داینو تشخیص دهد.

ریمپ خودروی جنسیس در مجموعه‌ی ما با دستگاه داینو در صورت درخواست مشتری به‌ طور کامل انجام خواهد شد.

هزینه ریمپ و آپدیت موتور گیربکس جنسیس چقدر است ؟

هزینه ریمپ و آپدیت موتور گیربکس جنسیس چقدر میباشد ؟

مجموعه‌ ما بر آن است تا با نازلترین قیمت و بالاترین کیفیت خدمات ریمپ را در استیج‌های مختلف برای شما فراهم سازد.
هزینه‌ی ریمپ خودروی جنسیس بسته به شرایط خودرو و نوع استیج لازم برای خودروی شما تعیین میشود.

هزینه آپدیت موتور و گیربکس جنسیس

بررسی ریمپ جنسیس دراستیج های مختلف

ریمپ استیج یک برای خودرو‌های فابریک و شهری انجام میشود.
ریمپ استیج دو برای خودرو‌هایی که حداقل دارای کیت مکش هستند و کاتالیزور آنها خالی شده یا منیفولد اگزوز آنها با هدرز جایگزین شده است.
ریمپ استیج سه برای خودرو‌هایی که تغییرات درون موتوری (مثل تغییرات در نسبت تراکم و یا تغییر در میل سوپاپ و انجام پورت و پولیش و…) داشته‌ اند.
ریمپ استیج چهار برای خودرو‌هایی که تغییر در نوع تنفس موتور از حالت تنفس طبیعی (Natural aspiration) به سیستم پرخوران (Forced induction) داشته‌اند.

در صورت درخواست شما عزیزان، امکان انجام ریمپ در تمامی استیج‌ها با دستگاه داینو امکان پذیر میباشد.

بعد از ریمپ جنسیس چقدر قدرت اضافه میگردد؟

استیج و سطح ریمپ، تعیین کننده قدرت جنسیس بعد از ریمپ می باشد.
در استیج یک بین 10 تا 20 اسب بخار سرچرخ
در استیج دو بین 20 تا 40 اسب بخار سرچرخ
در استیج سه بین 40 تا 60 اسب بخار سرچرخ اضافه میگردد.
نکته: تغییرات بصورت کاملا استاندارد بوده و به موتور آسیبی نمیرساند.

مزایای ریمپ و آپدیت گیربکس هیوندای جنسیس چیست ؟

فواید ریمپ و آپدیت گیربکس هیوندای جنسیس

 • افزایش شتاب و قدرت محسوس
 •  رفع تاخیر پدال گاز
 •  کم شدن لرزش خودرو در دور آرام
 •  رفع ناک در حالت رانندگی سرگاز
 •  تعویض دنده های سریعتر
 • عملکرد هوشمندتر گیربکس نسبت به موتور
 •  معکوس کشیدن های سریعتر در دنده های سه به دو و چهار به سه
 •  رفع خطاهای کاذب مثل خطای کاتالیزور
 •  فعال سازی آپشن بک فایر و هارد کاتاف در صورت درخواست مشتری

این تغییرات کاملا استاندارد بود و آسیبی به موتور وارد نمیکند.

چرا ریمپ جنسیس در نکست استپ انجام دهیم ؟

مجموعه‌ نکست‌ استپ با سوابق پیشین از ریمپ خودروی جنسیس، توانایی ریمپ دقیق و اصولی این خودرو را دراستیج‌های مختلف با دو سال ضمانت و نازل‌ ترین قیمت برای شما دوستان عزیز فراهم کرده است، در واقع نکست استپ در مارکت گذشته به ریمپ های بسیار جنجالی روی هیوندای جنسیس شهرت دارد.

تمامی خدمات مربوط به هیوندای جنسیس در مجموعه نکست استپ با دوسال گارانتی و ضمانت کتبی انجام میگیرد.
همچنین شما میتوانید از طریق تماس با شماره‌های موجود در سایت با متخصصان ما در رابطه با ریمپ انواع خودرو به صورت رایگان در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه: ارائه خدمات ریمپ سمند در مرکز نکست استپ

آیا ریمپ جنسیس سدان هم انجام میشود؟

ریمپ ایسیو و آپدیت گیربکس جنسیس سدان (4 در) شبیه ریمپ جنسیس کوپه می باشد که در مجموعه نکست استپ هم ریمپ جنسیس سدان نیو فیس و هم اولد فیس انجام پذیر می باشد.

معرفی کردن خودرو جنسیس در انواع مختلف

معرفی خودرو جنسیس

هیوندای جنسیس، خودرویی کره‌ای که از سال 2010 در دو مدل کوپه و سدان وارد بازار ایران شد. مدل کوپه این خودرو بازاری جوان پسند و مدل سدان، محبوب برای خانواده‌ها بود. این خودرو در بازار ایران در دو نسل با دو موتور متفاوت عرضه شده.
نسخه OLDFACE آن از سال 2008 تا 2012 و نسخه فیس لیفت آن از سال 2013 تا 2016 با پیشرانه شش سیلندر 3.8 لیتری و کد G6DA و سیستم سوخت رسانی MPI و قدرتی معادل 290hp و 358nm تولید شده است.

البته هیوندای جنسیس موتورهای دیگری نیز دارد مثل موتور 3.8 از نوع GDI با کد G6DJ نیز به صورت محدود در ایران وجود دارد با قدرت 320hp و 400nm و یکسری از تیونرهای جنسیس در ایران از این مدل ایسیو با کیت نایتروس اکساید استفاده می کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

4 دیدگاه

 1. ببخشید یک سوال اگر توان ماشین 30 اسب بخار بالاتر بیاد موتور توی فشار نمیره؟

  • سلام دوست خوبم
   یه زمانی هست 10 اسب بخار اضافی به یک ماشین فشار میاره
   یه زمانی هسن 30 اسب بخار اضافی هم به ماشین فشار نمیاره
   ولی این حالت رو کسی که براتون تشخیص میده که ریمپ تخصصی انجام میده

 2. سلام
  ببخشید با چه کتر هایی میتونم یکم توان موتور رو بهتر کنم و خیلی نمیخوام هزینه زیادی کنم

  • سلام
   ریمپ ایسیو
   استفاده از هدرز
   خالی کردن کاتالیزور
   استفاده از کیت مکش هم به صرفه هست و هم راندمان خوب داره


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفت =