رفتن به محتوا
ریمپ تارا دنده ای و اتومات

ریمپ تارا اتومات و دنده ای و مشاهده هزینه

قطعه ای با نام ایسیو (کامپیوتر) در داخل خودرو قرار دارد که کنترل عملکرد خودرو را در اختیار دارد و ریمپ ایسیو باعث بهبود عملکرد خودرو می شود. یکی از خودروهای داخلی که با ریمپ ایسیو عملکرد بهتری پیدا می کند تارا با گیربکس های اتومات و دستی است. ریمپ تارا اتومات و دنده ای در مرکز تخصصی نکست استپ، با دو سال گارانتی خدمات، استفاده از این نوع خودرو را دلنشین تر می کند.

برای دریافت خدمات ریمپ ایسیو در مرکز نکست استپ اینجا کلیک کنید .

خدمات ریمپ ایسیو با نکست استپ

4 مورد از دلایل ریمپ تارا چیست ؟

افرادی که خودروی مانند تارا خریداری می کنند دوست دارند لااقل از لحاظ فنی بهتر از سایر تولیدات داخلی باشد. هم ایسیو تارا اتومات و هم تارا دستی دارای ایراداتی است که توانایی های این نوع خودرو را کم کرده است. به همین دلیل است خریداران تمایل به ریمپ ایسیو دارند.
ایسیو تارا از نوع کسنس (KESENS) می باشد که به صورت بالقوه ضعف هایی همچون تاخیر پدال گاز، شتاب ضعیف در سربالایی ها، دمای بالای موتور، کپ بین تعویض دنده ها و ناک در شروع حرکت دارد. از جمله این دلایل شامل موارد زیر می باشد.

پیشنهاد مطالعه: انجام تمامی خدمات ریمپ 206

1- اصلاح دمای فن خنک کننده موتور

در ساخت تارا از موتور تی یو فایو با سیستم CVVT استفاده شده است که به TU5پلاس معروف شده که دارای حرارت زیادی است.
با توجه به اینکه بیشتر مناطق کشور هوایی گرم و خشک دارند ممکن است دمای موجود به واشر سرسیلندر آسیب وارد کند. با ریمپ ایسیو میتوان دمای موتور را اصلاح کرده تا موتور تحت فشار دمای بالا قرار نگیرد.

انجام ریمپ تارا اتومات و دنده ای در نکست استپ

2- بهبود وضعیت کشش در دور پایین

ایسیوی که از یک شرکت چینی برای تارا تهیه شده است استاندارد آلایندگی Euro 5 را گذرانده است .
برای اینکه این استاندارد دریافت گردد کشش و توان موتور در دور پایین محدود شده است. در عملیات انجام ریمپ تارا این محدودیت کمتر شده و کشش تارا در دور پایین افزایش پیدا خواهد کرد.

3- رفع تاخیر پدال گاز

توان موتوری که در ساخت تارا بکار رفته است حدود 113 اسب بخار می باشد. اما افرادی که از این نوع خودرو استفاده می کنند این توان را حس نمی کنند.

اولین دلیل آن وزن سنگین تارا نسبت به سایر خودروهای داخلی که از این نوع موتور استفاده می کنند و دلیل دوم در نظر گرفتن استاندارد های Euro 5 در ساخت ایسیو است. در پروسه ریمپ این محدودیت تا حدودی رفع خواهد شد.

4- برطرف کردن ناک سرگاز

به دلیل اینکه در حین شروع حرکت، سوخت کمتری پاشش می شود از موتور خودرو ناک سوپاپ شنیده می شود. این در حالیست صدایی که در حین حرکت تارا شنیده می شود متعلق به لغزش پیستون می باشد. بعد از ریمپ تارا ناک سرگاز رفع و طول عمر موتور افزایش پیدا خواهد کرد.

برطرف کردن ناک سرگاز با ریمپ در تارا

دیگر مزایای ریمپ تارا چیست؟

افزایش سرعت در دنده های خودرو تارا امکان پذیر است. با افزایش کات آف این قابلیت به دنده های یک و دو خودرو اضافه می شود تا در هر دنده بیشترین سرعت پر شود. خطایی که به دلیل حذف یا فرسودگی کاتالیست به وجود می آید در فرایند ریمپ تارا حذف خواهد شد.
یک ریمپ تخصصی که توسط مرکز نکست استپ بر روی خودرو تارا از نوع دنده ای یا اتومات اعمال می شود می تواند 7 اسب بخار و 15 نیوتن متر گشتاور قدرت موتور را افزایش دهد.

پیشنهاد مطالعه: هزینه ریمپ 405 در مرکز نکست استپ.

ریمپ تارا در مرکز نکست استپ چگونه انجام می شود؟

مرکز نکست استپ یک مرکز تخصصی برای ریمپ ایسیو انواع خودروها است. که بعد از بررسی کامل تمام شرایط خودرو، ریمپ تارا انجام می گیرد. مشتریان قبل از مراجعه به مرکز باید با یکی از شماره تماس های مندرج در همین سایت تماس بگیرند تا برای ریمپ خودرو وقت تعیین گردد. مدت زمان انجام ریمپ تارا اتومات 90 دقیقه و ریمپ تارا دنده ای 60 دقیقه می باشد.

شتاب خودرو یکی از مواردی است که همیشه در تولیدات داخلی مورد نقد بوده است. رانندگان خودروهای داخلی شتاب خودرو را خسته کننده می دانند به همین دلیل اقدام به بهبود بخشیدن آن می نمایند. شتاب خودرو در مرکز نکست استپ در سطح قابل توجهی بهبود پیدا می کند.

ریمپ تارا در مرکز نکست استپ چگونه انجام می شود؟

چیپ تیونینگ تارا شامل چه مواردی است؟

چیپ تیونینگ تارا شامل مواردی همچون تقویت موتور، کم یا زیاد کردن حداکثر سرعت، تغییر دمای کارکرد فن خنک کننده، حذف محدود کننده دور موتور می باشد. چیپ تیونینگ با ریمپ تارا تفاوت دارد. در ریمپ تغییرات نرم افزاری انجام می گیرد اما در چیپ تیونینگ ایسیو باز و قطعه ای در آن قرار می گیرد.

پیشنهاد مطالعه: خدمات ریمپ ایسیو پراید

هزینه ریمپ تارا چقدر است؟

هزینه ریمپ تارا بسیار ناچیزتر از بهبود عملکردی است که در خودرو اعمال می شود. ریمپ تارا اتومات و ریمپ تارا دنده ای در مرکز تخصصی نکست استپ با کیفیت بالای انجام می شود.
در مرکز تخصصی نکست استپ هزینه ریمپ تارا دنده ای در سه استیج تعیین شده است.
استیج اول 800 هزار تومان است که مربوط به خودروهای کاملا شهری می باشد.

مبلغ استیج دوم یک میلیون و پانصد هزار تومان است و مربوط به خودروهای دارای کیت مکش و هدرز می باشد
و مبلغ ریمپ استیج سوم 1250000 تومان است و برای خودروهایی که اینترنال آنها لوازم افتر مارکت می باشد.
همچنین هزینه ریمپ تارا اتومات در سه استیج به ترتیب 900 هزار تومان، یک میلیون و 250 هزار تومان و یک میلیون و 450 هزار تومان است.
نکته، قیمت ریمپ در خودرو اتومات تارا، با آپدیت گیربکس محاسبه میگردد.


معرفی تارا دنده ای و اتومات

بعد از توافق برجام شرکت فرانسوی پژو بر سر تولید پژو 301، پژو 208 و 2008 با ایران قصد همکاری داشت. اما بعد از برهم زدن برجام ایران خودرو پلتفرم جدید ساخت و با اعمال تغییراتی بر روی پژو 301 فرانسوی، خودرو تارا را تولید کرد. اولین خودرو تارا در سال 1400 با قدرت موتور 113 اسب بخار وارد بازار شد.
تارا اتومات نیز اواخر سال 1400 با گیربکس شش دنده ای اتومات وارد بازار شد.

شتاب صفر تا صد این خودرو 13 ثانیه و قدرت موتور آن به مانند نسخه دنده ای آن 113 اسب بخار است. نوع موتور آن نیز چهار سیلندر و 16 سوپاپ است. سانروف، صندلی برقی و چهار کیسه هوا آپشن های مهم این نوع خودرو هستند.

تارا از لحاظ ایمنی نیز جزو خودرو های قابل قبول است. پژو 301 در تست های سختگیرانه از 5 ستاره توانست 3 ستاره را دریافت کند ایمنی تارا نیز تقریباً شبیه این خودرو است.
طراحی تارا نسبت به سایر خودروهای داخلی با این رنج قیمت زیبا و در رنگ های قهوه ای روشن، قرمز، نقره ای، قهوه ای کادرو و سرمه ای همگی با پوشش نانو سرامیک تولید می شود.

بررسی نکات مثبت و منفی تارا اتومات و دنده ای

تمامی خودروها دارای نکات مثبت و منفی هستند حتی بهترین خودروهای دنیا نیز دارای نکات ضعف و قوتی هستند. نکات مثبت خودرو تارا نیز شامل طراحی زیبا و پویا، کروز کنترل، فرمان برقی، نمایشگر داخلی و موتور اصلاح شده TU5+ است. در مدل اتومات نیز وجود سانروف و صندلی برقی از نکات مثبت آن است.
نکات منفی خودرو تارا نیز شامل تاخیر پدال گاز، طراحی قدیمی داشبورد، مونتاژ نامناسب قطعات بدنه، نبود رینگ اسپرت و سانروف در مدل دنده ای تارا می باشد.
یکی از دیگر معایب تارا نسبت به پژو 301 حذف کیسه هوای جانبی است. همچنین در تارا دنده ای سانروف و دوربین دنده عقب نیز حذف شده است.

خدمات ریمپ تارا اتومات و دنده ای در مرکز نکست استپ، توسط بهترین و ماهرترین افراد با 2 سال گارانتی ضمانت انجام می شود. هدف اصلی مجموعه نکست استپ جلب رضایت مشتریان و ماشین سواران حرفه ای است، که به بهبود وضعیت خودروی خود اهمیت میدهند.

تفاوت ریمپ تارا دنده ای با اتوماتیک در چیست ؟

ریمپ تارا دنده ای و اتوماتیک از نظر فنی تفاوتی باهم ندارند. در هر دو حالت، ایسیو خودرو توسط یک دستگاه دیاگ مخصوص به یک کامپیوتر متصل می شود و نرم افزار آن توسط یک برنامه نویس حرفه ای تغییر داده می شود. این تغییرات باعث می شود که موتور خودرو بتواند با کارایی بهتری کار کند و قدرت و گشتاور بیشتری تولید کند.

با این حال، در عمل، ممکن است برخی تفاوت ها بین ریمپ تارا دنده ای و اتوماتیک وجود داشته باشد. به عنوان مثال، در خودروهای دنده ای، می توان با تغییر پارامترهای مربوط به عملکرد گیربکس، شتاب و تعویض دنده ها را نیز بهبود بخشید. در خودروهای اتوماتیک، این امکان وجود ندارد.

علاوه بر این، در خودروهای دنده ای، می توان با تغییر پارامترهای مربوط به عملکرد کلاچ، رانندگی با دنده سنگین را نیز بهبود بخشید. در خودروهای اتوماتیک، این امکان نیز وجود ندارد.

در نهایت، تفاوت اصلی بین ریمپ تارا دنده ای و اتوماتیک، در هزینه آن است. ریمپ خودروهای دنده ای معمولاً ارزان تر از ریمپ خودروهای اتوماتیک است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

25 دیدگاه

 1. با سلام و خسته نباشید.
  میخواستم بدونم شما در مشهد هم فعالیت دارید؟

  • سلام دوست عزیز فعلا خیر
   اما بزودی در مشهد نمایندگی میزنیم

 2. سلام درشیراز هم نمایندگی دارید ؟

  • سلام دوست عزیز، نه هنوز نکست استپ فعلا یک شعبه دارد و در تهران هست.

 3. سلام مهندس
  ماشینم اول صبح ترمزش یکم چوبه با ریمپ برطرف میشه؟

  • سلام اگر ماشین شما جک جی5- ام جی 6 توربو- تارا اتومات باشه، مشکل چوب شدن ترمز اول صبح بصورت نرم افزاری برطرف میشه

 4. سلام
  ماشین که ریمپ میشه تغیرات چقدر چشم گیر هست؟

  • سلام دوست عزیز
   بسته به لوازم های ماشینتون، تغییرات خیلی محسوسی میکنه

   • سلام،وقت تون بخیر
    ایا ریمپ گارانتی ماشین رو باطل میکنه؟ و اینکه این تغییراتی که انجام میشه چند درصد مصرف سوخت رو افزایش میده؟
    ممنون

    • سلام دوست خوبم
     خیر چون این کار تخصصی انجام میشه، به هیچوجه گارانتیتنون باطل نمیشه و مصرف سوختتون تا یک لیتر پایینتر میاد
     البته با احتساب افزایش قدرت

 5. سلام من تارا دنده ای V1 پلاس جدید با گیربکس ۶ دنده تحویل گرفتم برای افزایش قدرت و شتاب کدوم کار بهتره ریمپ ، چیپ تیونینگ و یا آپدیت ؟

  • سلام دوست خوبم
   توصیه ما برای شما ریمپ ایسیو استیج یک هستش که هم شتابش بیشتر میشه، هم دماش اصلاح میشه و هم تاخیر پدال گاز تا حد چشمگیری بهتر میشه

 6. سلام گارانتی از بین میره یا نه

  • سلام دوست خوبم
   اگر بصورت غیر استاندارد و سخت افزاری انجام بشه بله گارانتی از بین میره ولی ما هم بصورت استاندارد و هم بصورت نرم افزاری با گارانتی کتبی دوساله براتون انجام میدیم.

 7. ببخشید در اهواز نمایندگی دارید

  • سلام دوست عزیز
   فعلا خیر

 8. سلام آیا ریمپ خودرو را از گارانتی ایرانخودرو خارج میکند؟

  • سلام دوست خوبم
   اگر این کار بصورت حرفه ای و تخصصی انجام بشه، از گارانتی خارج نمیشه

 9. سلام شما در اصفهان نمایندگی دارید

  • سلام دوست عزیز
   خیر

  • سلام دوست عزیز
   فعلا خیر

 10. سلام من تازه تارا اتومات مدل ۴۰۲ وی ۲ خریدم ولی ماشین دماش معمولا روی نصف هست ،بنـظرتون باتوجه به اینکه توی اهواز هستم میتونم برم تعمیرگاه بگم دمای فن رو تغییر بدن ؟

  • سلام عرض ادب
   بله میتونید انجام بدین

 11. سلام. روز بخیر.
  در سوالات مختلف دوستان در ارتباط با ابطال گارانتی . جوابتان خیر بوده . با توجه به اینکه آیتم های پیش فرض تولید در کامپیوتر مشخص است و شما برای ارتقاء و بهبود این آیتم های را تغییر می دهید ، با توجه به مشخص بودن تغییرات و حساسیت بی جهت ایران خودرو ، مطمئن هستید گارانتی خودرو دچار مشکل نمی شود ؟ آیا بازخورد دوستان را داشته اید بعد ریمپ ومراجعه به نمایندگی ؟

  • سلام عرض ادب
   بله آیتم های پیش فرض مشخص هست و در ریمپ استاندارد، باز هم پیش فرض ها ثابت هستند و ریمپ فقط باعث رفع ضعف های احتمالی نرم افزاری میشه.
   البته تمام پروسه کار بصورت نرم افزاریه و تغییری در سخت افزار انجام نمیگیره.
   بله مواردی بوده که ریمپ غیر استاندارد انجام دادن و همین موضوع باعث آسیب به موتور و از بین رفتن گارانتی شده ولی اگر ریمپ بصورت استاندارد و علمی انجام بشه نه تنها گارانتی رو باطل نمیکه، بلکه سبب افزایش طول عمر موتور میشه


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 3 =