رفتن به محتوا
ریمپ 206 در مجموعه نکست استپ

خدمات ریمپ پژو 206 در تمامی تیپ ها

ریمپ ایسیو  206  جهت کاهش دمای فن ماشین، بهبود قدرت و سرعت خودرو، برداشتن کاتاف، انجام می شود. میزان بهبود خودرو 206 پس از ریمپ نسب به هزینه ریمپ 206 بسیار به صرفه و اقتصادی است. در انتهای مقاله قیمت دقیق آن را اعلام میکنیم. در ادامه به توضیح ریمپ ایسیو خودرو 206 در تیپ های مختلف می پردازیم.

خدمات ریمپ ایسیو با نکست استپ

انجام ریمپ 206 تیپ یک

خودرو 206 تیپ 1 نخستین مدل عرضه شده 206 به بازار بود و امکاناتی مانند فرمان دوشاخه، ساعت دیجیتال و سامانه صوتی قدیمی این مدل را از بقیه خانواده 206 متمایز می‌کند.
این خودرو از پیشرانه TU3 با حجم موتور 1400 با قدرتی معادل 75 اسب بخار و جعبه‌ دنده پنج سرعته دستی بهره می‌برد با ایسیو S2000.

مشکلاتی که بعد از ریمپ این خودرو برطرف میگردد:

 • کپ و تاخیر پدال گاز برطرف میگردد
 • دمای کارکرد موتور مناسب تر میشود
 • در نهایت شتاب و قدرت آن بصورت استاندارد بین 5 تا 10 اسب بخار بصورت استاندارد و بسته به استیج ریمپ بالاتر میرود.

خدمات ریمپ ایسیو خودروهای ایرانی و خارجی از جمله خودرو 206 در مجموعه نکست استپ توسط کادری مجرب و فوق حرفه ای با 2 سال ضمانت و گارانتی انجام می شود.

پیشنهاد مطالعه: خدمات ریمپ ایسیو در مرکز نکست استپ

انجام دادن ریمپ 206 تیپ 2 در نکست استپ

بررسی ریمپ 206 تیپ 2

دومین نسخه پژو 206 که علاوه بر آپشنهای تیپ یک، دارای کیسه هوا راننده و سرنشین جلو، حسگر دنده عقب، حسگر برف پاک کن خودکار و سامانه اعلان پنچری، بنزین و نمایش باز بودن کدام درب و آینه های دستی می باشد به همراه سیستم سیم کشی مولتی پلکس با ایسیو S2000.

تاثیر ریمپ 206 تیپ 2 دقیقا مثل ریمپ پژو 206 تیپ 1 می باشد با این تفاوت که قابلیت هاردکاتاف و بک فایر نیز به آن اضافه شده و این آپشن مناسب کسانی که از کیت مکش و هدرز دارد یا کاتالیزور را خالی کرده اند.

خدمات ریمپ 206 تیپ 3 در نکست استپ

می توان گفت این خودرو در اصل همان تیپ پنج است اما با موتوری متعلق به پژو 206 تیپ یک و دو، با ایسیو VALEO J34 و S2000
زمانی که 206 تیپ سه وارد بازار ایران شد، همراه با یک سامانه تهویه مطبوع خودکار، گرمکن آینه برقی، دو کیسه هوا، سامانه‌های ترمز EBD و ABS، سامانه صوتی بهبود یافته و غیره یکی از آپشنال‌ترین خودروهای موجود در بازار بود که با قیمتی خوب روانه بازار شد.

در این مدل ماشین تاخیر و کپ پدال گاز زیاد بوده و گیربکس نه چندان مناسب این خودرو نیز شتاب شروع ماشین را پایینتر آورده که پس از ریمپ ایسیو این مشکلات برطرف، دمای موتور بهینه و در انتها بین 5 تا 10 اسب بخار نیز افزایش قدرت داریم.

ریمپ کردن 206 تیپ 4 برای تقویت کردن موتور

انجام ریمپ پژو 206 تیپ 4

در این خودرو دیگر از موتور 1400 –TU3 استفاده نشد و جایش را یک پیشرانه 1.6 لیتری با نام TU5 داد که توان ارائه قدرتی در حدود 105 اسب بخار را دارد با ایسیو بوش ME7.4.4

اولین سری گیربکس های اتوماتیک با کد فنی AL4 نیز بر روی این تیپ از 206 جایگزین گیربکس دنده دستی شد که فقط قابلیت تعویض دنده اتوماتیک را داشت و نمیشد بصورت تیپ ترونیک از آن استفاده کرد. این خودرو فاقد آینه برقی، شیشه عقب برقی و تهویه مطبوع اتوماتیک است.

این مدل خودرو دارای معایب نرم افزاری مثل تاخیرپدال گاز، کپ در شروع حرکت، دمای به نسبت بالا، تعویض دنده نامناسب و مصرف سوخت نامتعارف می باشد که بعد از ریمپ ایسیو مشکلات موتور و با آپدیت گیربکس اتومات نیز ضعف در تعویض دنده ها نیز برطرف میگردد.

همچنین بخوانید: خدمات ریمپ پژو 207  نکست استپ

ریمپ 206 تیپ 4 چگونه انجام میشود ؟

بررسی ریمپ 206 تیپ

محبوب ترین هاچ بک میان تیپ‌های مختلف این خودرو 206 تیپ 5 فرانسه است با ایسیو بوش ME7.4.4 و ME7.4.5
این مدل ایسیوها به صورت بالقوه بسیار متمایز از تمامی ایسیو استفاده شده بر روی مابقی پژو 206 های دیگر بود.

این مدل از همه مدل‌های قبلی آپشنال تر و مقرون به صرفه تر است و در اوایل عرضه یکی از بهترین‌های بازار بود و از سال 1382 شمسی به بازار ایران عرضه شد.

یک موتور 1.6 لیتری TU5 با توان تولید 105 اسب بخار و گیربکس دستی 5 سرعته، ترمزهای ABS دیسکی، آپشن‌هایی بود که تیپ 5 با کمک آنها هنوز هم محبوبیت خود را حفظ کرده‌است.

این دو مدل ایسیو محبوب ترین و بی رقیب ترین بین تمامی ایسیو خودروهای داخلی به لحاظ پرفورمنس و راندمان می باشد که هم کیفیت رانندگی بهتری را بوجود می آورد و هم یکی از گزینه های مناسب برای رانندگی می باشد.

البته ایسیو بوش ME7.4.4 اصالت صد درصد فرانسوی دارد ولی ایسیو بوش ME7.4.5 تا حدودی دچار تغییرات مهندسان ایرانی شد اما باز هم تغییرات آن قابل قبول می باشد. از این رو ریمپ 206 تیپ 5 نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است.

ریمپ 206 sd  نیز به همین صورت بوده و ایسیو آن مانند 206 تیپ 5 می باشد.

انجام دادن ریمپ 206 با متخصص حرفه ای

پیشنهاد مطالعه: خدمات ریمپ ایسیو سمند

نکات ریمپ ایسیو بوش ME7.4.4 :

 • کیفیت ریمپ ایسیو بوش ME7.4.4 بیشتر از ME7.4.5 می باشد به همین منظور خیلی از 206 سوارانی که دنبال اسب بخارهای بیشتر هستند، این مدل ایسیو را انتخاب میکنند.
 • کسانی که ایسیو بوش ME7.4.5 دارند میتوانند به راحتی از ایسیو بوش ME7.4.4 استفاده کنند فقط با تغییرات جزیی در سیم کشی و نصب رابط ایسیو.

ریمپ پژو 206 ایرانیزه در نکست استپ

از سال 1392 و همزمان با اعمال تحریم ها علیه ایران، رفته رفته شرکت پژو همکاری خود را با ایران کمرنگ کرده و ایرانخودرو تصمیم به ساخت نسخه ایرانی پژو 206 تیپ 2 و 5 را گرفت.
هرچند این نسخه ها بدون نظارت شرکت پژو فرانسه تولید شد اما کماکان تولید محصولات پژو 206 و 206 پلاس (نسخه ایرانیزه 207 فرانسه) در ایران با کمک قطعه سازان داخلی و شرکتهای چینی در جریان می باشد.

یکی از ضعف های پژو 206 ایرانیزه این است که دیگر از ایسیو های فرانسوی در این مدل از خودرو استفاده نشد و در عوض ایسیوهایی مثل زیمنس کروز، غرب استیل(MAW) سازه پویش، ایزیو EZU و بوش های چینی جایگزین ایسیوهای قبلی شد.
تعویض ایسیو و دسته سیم های موتور در پژو 206 ایرانیزه، یکی از پارامترهای کم شدن کیفیت رانندگی در این خودرو به نسبت 206 های فرانسه می باشد.

پارامترهای دیگری نیز وجود دارد مثل قوانین آلایندگی سخت گیرانه و تکنولوژی پایین خودروسازی در ایران باعث میشود که خودروسازها، راندمان موتور را به منظور دریافت استانداردها، پایینتر بیاورند.

یکی از نکاتی که باعث افزایش راندمان ایسیوهای 206 های ایرانیزه میگردد، ریمپ ایسیو این خودروها می باشد.

پیشنهاد مطالعه:ریمپ با واید بند چگونه است؟

ریمپ کردن پژو 206 ایرانیزه در نکست استپ

بطور خلاصه اتفاقاتی که در ریمپ ایسیو پژو 206 ایرانیزه رخ میدهد به شرح زیر است.

پژو 206 ایرانیزه با ایسیو زیمنس(کروز)

در این مدل ایسیو که هم بر روی 206 های تیپ 2 ایرانیزه و هم تیپ 5 ایرانیزه نصب شده، علاوه بر رفع ایراداتی مثل کپ دریچه گاز، دمای بالای موتور، لرزش موتور در دور آرام، خطای کاتالیزور، خطای سنسور اکسیژن دوم و … شتاب و قدرت نیز در صورت تایید کارشناسان ریمپ نکست استپ بالاتر میرود.

پژو 206 با ایسیو غرب استیل(MAW)

در این مدل از ایسیو تاخیر پدال گاز، کپ دریچه گاز هنگام تعویض دنده به همراه دمای بالای موتور و شتاب ضعیف به وفور دیده می شود که حتما برای رفع این ایرادات نیاز به ریمپ دارد.

ایسیو ایزیو و EZU پژو 206

در این مدل از ایسیو، دمای بالای موتور، تاخیر پدال گاز و شتاب ضعیف در شروع حرکت به چشم میخورد که بعد از ریمپ ایسیو این مشکلات به صورت کامل برطرف میگردد.

پژو 206 با ایسیو بوش ME17.9.71

در این مدل ایسیو شتاب به نسبت مابقی ایسیوهای دیگر،مناسبتر می باشد اما کماکان تاخیر پدال گاز و کپ در تعویض دنده ها وجود دارد.
مشکل دیگری که در این مدل از ایسیو دیده شده، خطای احتراق ناقص یا MISS FIRE می باشد که باعث دل دل زدن در و اصطلاحا تک کارکردن در این خودرو میشود که بعد از ریمپ ایسیو علاوه بر تاخیرپدال گاز، این مشکل نیز با زدن اصلاحیه نرم افزاری برطرف میگردد.

خدمات ریمپ 206 تیپ 6 در نکست استپ

پژو 206 تیپ 6 در سال 1383 در بازار ارائه شد و تولید آن تا اواسط سال 1391 ادامه داشت.
گیربکس اتوماتیک پژو 206 تیپ 6 همان گیربکس AL4 موجود بر روی تیپ 4 است فقط با این تفاوت که قابلیت تعویض دنده دستی را دارد.
در واقع گیربکس پژو 206 تیپ 6 یک گیربکس تیپ ترونیک است.

موتور این خودرو از نوع TU5 با 105 اسب بخار قدرت می‌باشد که بر روی پژو 206 تیپ 4 و 5 نیز از همین موتور استفاده شده‌است با ایسیو بوش ME7.4.4
پژو 206 تیپ 6 از لحاظ امکانات، مشابه پژو 206 تیپ 5 است و امکاناتی مانند آینه‌های برقی، شیشه عقب برقی و تهویه مطبوع اتوماتیک را می ‌توان در لیست آپشنهای پژو 206 تیپ 6 نام برد.

همچنین بخوانید:اطلاعات کامل درباره قیمت ریمپ 405 در مرکز ناکست استپ

ریمپ پژو 206 در استیج (سطح) های مختلف

همانطور که در توضیحات بالا اشاره شد، خودرو پژو 206 دارای انواع مدل موتور، گیربکس، سیستم سیم کشی و ایسیو های بسیاری می باشد که مجموعه نکست استپ قادر به ریمپ ایسیو پژو 206 sd , و معمولی در تیپ های مختلف در استیج های مختلف شهری، ریس استریت و مسابقه ای می باشد.

مزایای ریمپ پژو 206 چیست ؟

1 – رفع ایرادات خاص نرم افزاری 

ایرادات نرم افزاری که در این ماشین وجود دارد تاثیر مستقیمی با سیستم سیم کشی و ایسیو این خودرو دارد.
این ایرادات شامل تاخیر پدال گاز، دمای بالای موتور، شتاب ضعیف، کپ بین تعویض دنده ها، خطای احتراق ناقص(MISS FIRE)، خطای کاتالیزور، مصرف سوخت بالا و … می باشد.

2 – بهبود مصرف سوخت

ریمپ 206 می تواند باعث بهبود مصرف سوخت خودرو شود. این بهبود مصرف سوخت می تواند به کاهش هزینه های خودرو کمک کند. بهبود مصرف سوخت معمولاً به دلیل کاهش دور موتور و افزایش راندمان احتراق موتور حاصل می شود.

بررسی معایب ریمپ 206

ریمپ کردن یک فراید کاملا تخصصی می باشد و باید طبق مراحل خاصی و به ترتیب انجام گردد.
این مدل خودرو تا بحال 13 مدل ایسیو عوض کرده و تعویض کردن مدل دسته سیم و ایسیو شاید ایسیو قبلی را حل کند، ولی مشکلات جدیدی نیز در ماشین بوجود می آورد!!

اگر متصدی ریمپ ایسیو، توانایی تحلیل عملکرد ایسیو و دسته سیم های مختلف این خودرو را نداشته باشد، قطعا در ریمپ ایسیو و تنظیم عملکرد این خودرو به مشکل برخواهد خورد چه بسا باعث آسیب رساندن به خودرو نیز میشود.

هزینه ریمپ 206 چقدر است ؟

هزینه ریمپ پژو 206 به چند عامل مختلف، بستگی دارد.
⦁ تیپ موتور
⦁ مدل ایسیو
⦁ نوع دسته سیم و شبکه سیم کشی
⦁ مدل خودرو
⦁ لوازم های افترمارکت مورد استفاده در خودرو
⦁ استیج و سطح ریمپ
⦁ دستگاه مورد استفاده برای ریمپ

خدمات ریمپ 206 تیپ (2، 3، 4، 5، 6 و sd) با کمترین هزینه در مجموعه نکست استپ انجام میشود. انجام ریمپ پژو 206 در این مجموعه با 2 سال گارانتی ضمانت توسط تیم حرفه ای و متخصص در نکست استپ انجام میشود. تلاش ما بر این است که تمامی مشتریان عزیزمان را راضی نگه داشته و هر زمان که مشکلی از بابت خدمات ریمپ 206 خود داشتند با ما در میان بگذارند تا در اسرع وقت مشکل آنها را حل نماییم.خدمات ریمپ ایسیو با نکست استپ

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :

4 دیدگاه

 1. مهندس سلام
  آیا جایگزین کردن ایسیو ای زی یو با بوش 744 شدنی هست یا خیر؟

  • سلام دوست عزیز
   شدنی هستش ولی پردردسره
   چون باید با هزینه زیاد دسته سیم و یونیت های بینش عوض بشه

 2. سلام
  ماشینم تیپ دو هست وخیلی داغ میکنه موتورش بهم گفتن با ریمپ حل میشه میخواستم ببینم میتونید اوکیش کنید برام

  • سلام دوست عزیز
   بله میتونید با اصلاح دمای فن از واشر زدن جلوگیری کنید


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 8 =